Zastosowanie oflisiarki w tartaku

Zastosowanie oflisiarki w tartaku

W tartaku i fabrykach wykonujących przetwórstwo elementów drewna naczelna zasadą jest ekonomiczne wykorzystanie surowca z jak najmniejszą powierzchnią resztek. Proces produkcji rozpoczyna się od cięcia surowców drewnianych na mniejsze kawałki będące do przyszłego sfabrykowania  w produkcjach meblowych z elementami budowlanymi lub przeznaczone do indywidualnych projektów konstrukcyjnych. Aby wykorzystać powstałe oflisy w optymalny sposób i zapobiec zwiększonej ilości strat należy wprowadzić elementy obróbki na oflisiarkach, mogące zadbać o wykorzystane detali w sposób pozwalający na uniknięcie strat.

Zalety ofisiarki w technologii obróbki drewna

oflisiarka do desekOlbrzymie tartaki wykonują zaawansowaną produkcję z drewna i materiałów drewnopodobnych. Linie produkcji jest przystosowana do starannego wykorzystania wyciętych elementów z dokładnym planem na wykorzystanie każdego skrawka materiału. Zaokrąglone oflisy posiadają w budowaną część zaokrąglonej konstrukcji do wykorzystania elementów, które wymagają wyjatkowej precyzji i przemyślanej linii do ochrony przed stratami surowca. Dzięki wprowadzeniu różnorakich maszyn  a w szczególności oflisiarek, mozna stworzyć deski o wyjątkowym desingu. Każde drewno jest inne i wymaga innego oflisu. Efekt koncowy to deski wykonane  z różnymi rysami, zagięciami i zakrzywieniami po bocznej stronie. Z tworzywa powstaję róznorodny asortyment zarówno stołki, altany, panele ścienne, drzwiczki meblowe oraz biurkai i  ławki. Posłużą do procesu technologicznego wyrobu elementów w domu i gospodarstwie. Wszystkie elementy zachowują ślady  ręcznego wykonania, który jest atutem produkcji. Trwałe meble o zdefiniwanych stylu porównywanym do leśnych domków w rustykalnym stylu. Powszechnie spełniają rolę w restauracjach,  zajazdach i karczmach, podkreślając uroki łąki, biegające konie,  jezioro, staw występujący w terenie. Wybrana oflisiarka do desek służy słuzy do tworzenia nieoberżniętych desek z wyprodukowanych oflisów. Wszystkie elementy mogę posiadać wybraną szerokość i długość wedle zastosowanych maszyn i architektonicznych projektów. Konstrukcja umozliwia połączenie z  innymi  maszynami występującymi na lini techchnologicznej. Celem przeróbki drewnianych elementów jest stworzenie stylowych detali.. Wszystkie elementów drewnianych są idealne do stworzenia oryginanych elementów wyposazenie wnętrz.w  miejscach. Deski z oflisów posiadają charakterystyczne ścięte boki i lekkie zaokrąglonie. Nadaje do typowego charakteru ciepła i przytulności pomieszczeniom  w których komponowane są projekty pomieszczenia.

Proces produkc z oflisowych komponowanych z desek słuzy do wykorzystania wszystkich pozdyskanych elementów drewna. Zarówno części do wykonywania równych desek jak i innych elementów. Wszystkie oflisiarkom są intuicyjne w użyciu i niepodważalnie przyspieszają produkcje. Wykorzystane piły tarczowe rozmieszczone w  poziomym układzie są niezbędne do okorowania i wyrównywania powierzchni wyrobu. Deski mają różnorakie zastosowania poszukiwane na rynku przemysłu meblowego jaki i przez klientów, którzy chcieliby posiadać projekt wybranego mebla.