Zastosowanie folii stretch rolniczej

Zastosowanie folii stretch rolniczej

Produkty używane w rolnictwie muszą charakteryzować się wysokim poziomem wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Dobrym przykładem są folie stretch rolnicze, które stosowane są do wielu czynności wykonywanych na gospodarstwie rolnym. Zarówno jeżeli chodzi o pakowanie odpadów czy sianokiszonek, muszą one być wykonane z materiału, który nie zostanie zniszczony podczas dłuższego okresu czasu przetrzymywania ich na zewnątrz.

Do czego można zastosować folię stretch rolniczą?

folia stretch rolniczaNowoczesne rolnictwo wymaga stosowania produktów, które jednocześnie są niezwykle wytrzymałe, ale również ekologiczne. Tyczy się to maszyn oraz materiałów używanych do pakowania i magazynowania. Folia stretch rolnicza jest niezbędna w każdym gospodarstwie rolnym. Używana jest nie tylko do pakowania sprasowanych odpadów, ale również sporządzania bel sianokiszonki, która jest jedną z najkorzystniejszych do wykonywania pasz dla zwierząt hodowlanych. Wykonuje się ją na przykład z kukurydzy, której kolby i całe łodyg są szczelnie owinięte, nieprzepuszczającą powietrza folią. Jej elastyczne właściwości pozwalają na wykonanie ogromnych beli za pomocą niewielkiej ilości folii. Jest to produkt opłacalny w użyciu, co jest bardzo doceniane przez rolników. Materiał, z którego wykonywana jest nowoczesna folia stretch, to tworzywo pozyskiwane z odzysku rozmaitych surowców wtórnych, dzięki czemu jego produkcja, a co za tym idzie zakup i stosowanie, są ekologiczne. Wytrzymałość bel sprasowanych odpadów lub sianokiszonek jest na tyle wysoka, że mogą one być pozostawione na zewnątrz przez okres nawet kilku miesięcy, bez obaw o ich zniszczenie przez warunki atmosferyczne lub uszkodzenia mechaniczne. Folia nie zostanie przebita łodygami roślin, a także nie przemoknie. Owinięty produkt jest na tyle szczelny, że do środka nie dostaje się tlen. Nie trzeba się przez to również martwić o zepsucie produktu lub zarobaczenie. Stosowanie wysokiej jakości folii rolniczej jest dobrą decyzją dla każdego właściciela gospodarstwa rolnego.

Chcąc korzystać z najlepszej jakości produktów na swoim gospodarstwie, warto jest zwracać uwagę na ich wytrzymałość, a także przyjazność środowisku. Korzystanie z nowoczesnych folii stretch rolniczych zapewnia wykonanie dobrej sianokiszonki, która wystarczy na cały zimowy okres na zwierząt hodowlanych, a także skutecznie osłoni sprasowane odpady, przed pozbyciem się ich. Rolki folii są również korzystne, ponieważ mogą być wykorzystane w wielu sytuacjach.