Zastosowanie cegły we wnętrzach

Zastosowanie cegły we wnętrzach

Biała cegła na ścianie to jeden z hitów dekoracyjnych w obecnych czasach. Bardzo często można ja spokać we wnętrzach. Jest neutralnym elementem i pasuje do wielu aranżacji, dlatego też jest często wykorzystywana. Ponad to dodaje charakteru ni jedenmu wnętrzu.

Cegła uniwersalna i elegancka

biała cegła dekoracyjnaBiałą cegłe można zastosować w salonie na ścianie telewizyjnej. Do tego drewniana deska podłogowa, szare zasłony w oknie, białe neutralne meble i mamy salon nowoczesny i ponadczasowy. W łazience biała cegła może być tłem dla salonu kąpielowego, gdzie odpoczniem po całym dniu. Nada przytulnego charakteru, jeśli postawimy w łazience rośliny zielone, które dodadzą naturlaności aranżacji. Czarne dodatki sprawią, że cegła będzie kontrastować z nimi i nigdy się nie znudzi, gdyż w każdej chwli można dodać kolorowe akcenty w postaci dodatków łazienkowych i akcesoriów, W sypialni białe ściany plus biała cegła. Do tego neutralna podłoga – biało szara, która rozświetli małe wnętrze i doda mu lekkości. W kuchni również kroluje biel. Obecnie modne są białe szafki idrewniane blaty. Jeśl do tego dodać akcentt, jakim jest biała cegła dekoracyjna stworzymy wnętrze rodem z katalogów designerskich. Taka cegła nie musi być nudna, gdyż w każdj chwili możemy ja przemalować na dowolnie wybrany kolor, pokrycie jej specjalnym impregnatem sprawi, że łatwo będzie można ją umyć, gdy się zabrudzi. W pokoju dziecka także może wprowadzić nieco stylu, nawet jeśli jest to pokój niemowlęcia. W połączdeniu z drewnianymi dodatkami może stworzyć niebanalne wnętrze, a jeśli dodamy do tego drewniane elementy zabawek, pastelowe wykończenia, otrzymamy super pokoik, dla naszej pociechy, który nie będzie wymagał większych zmian gdy dziecko dorośnie. Ściany bez zmian będą pasowały, czy tl dla małego dziecka,czy dla nastolatka. W przedpokoju warto wykorzysać cegłę w połączeniu z lampami ledowymi. Będzie pięknie się komponować, a co najważniejsze nie będą budzić się ściany, gdyż cegłę łatwo domyć i aż tak się nie niszczy, co ściana pomalowana kolorowa farbą. Cegłą możemy obłożyć kominek lub inne miejsce, które  ma przyciągnąć uwagę, gdyż jako element dekoracyjny to bardzo przydatne narzędzie.

Cegła na ścianie od dawna była uznawana za ozdobę w projektowaniu wnętrz i urządzaniu może być dodatkiem w różnych stylach: w skandynawskim jak i w loftowym, co sprawia, żę to bardzo uniwersalny element wystroju wnętrza. Wystarczy dobry pomysł lub inspiracja ceglaną ścianą, aby stworzyć niebanalne wnętrze, które będzie modne i stylowe przez wiele lat. Tak więc warto korzystać z innych materiałów, zamiast malować ściany farbą.