Zarezerwowanie rejsu po Chorwacji

Zarezerwowanie rejsu po Chorwacji

Wielu moich znajomych polecało mi spędzenie wakacji w Chorwacji. Chwalili to państwo za niezwykłe walory turystyczne, ładną pogodę, piękne widoki i przyjaznych ludzi. Wszystkie te argumenty sprawiły, że uległem namowom i również postanowiłem spędzić odpoczynek w tym bałkańskim kraju.

Rejs po wodach Chorwacji

rejsy w ChorwacjiUrlop zbliżał się wielkimi krokami dlatego najszybciej jak było to możliwe wykupiłem wycieczkę. Udało się znaleźć ciekawą ofertę, która odpowiadała moim wymaganiom. Cena była bardzo dobra oraz data turnusu zbiegła się z czasem mojego urlopu. Dojazd do miejscowości, w której mieścił się nasz hotel przebiegł bez zakłóceń i po przyjeździe od razu mogliśmy się cieszyć urokami Chorwacji. Dubrovnik okazał się pięknym i wspaniałym miastem z gościnnymi mieszkańcami. Udało mi się zwiedzić jednak nie tylko ten kurort, ale również wiele innych miejsc. Organizatorzy wycieczki zapewniali nam możliwość wypraw do innych części tego kraju, dzięki czemu widziałem takie atrakcje turystyczne, jak Park Narodowy Jezior Plitwickich, amfiteatr z czasów rzymskich w mieście Pula czy odwiedzenie Splitu. Najwięcej jednak czasu spędziłem na plaży pluskając się w ciepłej wodzie. Wpadłem wtedy na pomysł popłynięcia statkiem po tym akwenie. Okazało się, że rejsy w Chorwacji są bardzo popularne wśród turystów i oferuje je wiele tutejszych firm. Z pomocą naszego opiekuna wycieczki udało mi się nawiązać kontakt z takim organizatorem i ustalić szczegóły dotyczące podróży. Rejs po Morzu Śródziemnym przy terytorialnych wodach państwa chorwackiego miał rozpocząć się rano nazajutrz. Oprócz mnie na pokładzie było jeszcze sporo turystów, którzy także chcieli zobaczyć Chorwację od strony akwenu oraz podziwiać uroki śródziemnomorskiej przyrody. Adriatyk i przylegające do niego tereny lądowe wprawiały w zachwyt wszystkich przebywających na statku podróżnych. Załoga statku była bardzo miła i pomocna oraz chętnie opowiadała o miejscach, przy których akurat płynęliśmy. Sam okręt robił wrażenie swoją budową i gabarytami oraz poziomem komfortu, który oferował. Do atrakcji należała możliwość zanurkowania w czystych wodach Morza Śródziemnomorskiego, z której skorzystałem. Zwiedzenie podwodnego środowiska okazało się wyjątkowym przeżyciem, które na długo zapamiętam. Rejs zakończył się późnym wieczorem w porcie w Dubrowniku, skąd miałem niedaleką drogę do hotelu. Podróż statkiem odbyłem już przedostatniego dnia urlopu dlatego po nim musiałem zacząć pakować swoje rzeczy.

Wyjazd do Chorwacji był wspaniałym pomysłem na spędzenie wakacji. Ten urokliwy kraj zachwycił mnie swoją przyrodą oraz zabytkami, których nie spodziewałem się, że jest aż tyle. Zamysł na rejs statkiem okazał się bardzo dobrym pomysłem, ponieważ wspaniale było spędzić na nim swój czas oglądają Chorwację znad Adriatyku.