Zaopatrzyłam szkołę w profesjonalne pomoce dydaktyczne

Zaopatrzyłam szkołę w profesjonalne pomoce dydaktyczne

Wygrałam w konkursie ofert i zostałam dyrektorką szkoły w mojej rodzinnej miejscowości. Była to wiejska szkoła od lat dosyć mocno zaniedbana. Zauważyłam, że niektórzy nauczyciele mają dużą chęć do pracy, ale nie mają żadnych pomocy dydaktycznych, którymi mogliby zainteresować swoich uczniów. Udało mi się pozyskać dofinansowanie na zakup takich pomocy dydaktycznych dla szkół. Teraz jeszcze tylko musiałam wybrać profesjonalne pomoce, które będą praktyczne, a nauczycielom będzie bardzo ich użyć podczas zajęć lekcyjnych.

Kupno profesjonalnych pomocy dydaktycznych dla szkoły

profesjonalne pomoce dydaktyczne dla szkółZależało mi na tym, aby kupić profesjonalne pomoce dydaktyczne dla szkół do różnych przedmiotów, tak aby żaden z nauczycieli nie poczuł się poszkodowany. Musiały być to również materiały odpowiednie dla różnych grup wiekowych, ponieważ była to szkoła podstawowa i uczyły się tu zarówno 6 latki jak i 14 latki. Po zakup takich pomocy dydaktycznych udałam się do hurtowni artykułów szkolnych i biurowych. Wiedziałam, że dostanę tam pomoce dydaktyczne najwyższej jakości, które wytrzymają co najmniej kilka lat i będą służyły kolejnym rocznikom w mojej szkole. Już wkrótce przekonałam się, że obecnie na rynku jest bardzo duży wybór takich materiałów pomocowych do nauki dla dzieci. Niektóre świetnie się przydawały podczas zajęć. Z łatwością wybrałam pomoce dydaktyczne do przedmiotów ścisłych. Do lekcji matematyki kupiłam przestrzenne bryły, kalkulatory wielofunkcyjne oraz liczydła. Z chemią również nie miałam problemów. Kupiłam przybory do eksperymentów chemicznych, przeróżne szkiełka, menażki i roztwory chemiczne. Mniejszy wybór pomocy szkolnych miałam wśród przedmiotów humanistycznych. Jednak ostatecznie, zdecydowałam się na zakup map historycznych i geograficznych, na lekcje geografii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Zakupiłam również lektury szkolne z opracowaniami do szkolnej biblioteki. Dla młodszych klas zakupiłam również materiały dydaktyczne przeznaczone do utrwalania wiedzy.

W ten sposób wykorzystałam całą dotację na profesjonalne pomoce dydaktyczne. Dzięki temu nauczyciele w mojej szkole od razu zyskali swobodę przy prowadzeniu zajęć. Nawet uczniowie zaczęli ich bardziej słuchać, ponieważ dzięki kolorowym i profesjonalnym pomocom dydaktycznym byli oni w stanie bardziej zainteresować uczniów tematem oraz w lepszy i bardziej dokładny sposób przekazać swoją wiedzę. Już wkrótce przekonałam się, że było to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ od razu wzrosły wyniki testów końcowych uczniów naszej szkoły.