Zamówienie fotografa na swój ślub

Zamówienie fotografa na swój ślub

Chyba każda panna młoda chciałaby, aby dzień jej ślubu był wyjątkowy. Warto zadbać nie tylko o piękne miejsce, w którym odbędzie się takie wydarzenie, czy o zorganizowanie klimatycznego przyjęcia przy suto zastawionych stołach oraz doskonałej muzyce, ale także pomyśleć o utrwaleniu tych chwil tak, aby móc do nich wracać w przyszłości. Niegdyś bardzo popularne było zamawianie kamerzysty, dziś jednak wiele osób stawia przede wszystkim na doskonałego fotografa. Sama także ograniczyłam się podczas swojego ślubu i wesela do wynajęcia osoby, która wykonuje profesjonalne zdjęcia.

Idealny fotograf ślubny

fotograf ślubnyZnalezienie bardzo dobrego fotografa, który będzie obecny podczas jednego z najważniejszych w naszym życiu wydarzeń, nie jest wbrew pozorom rzeczą prostą. Okazuje się, że najlepsze w tym fachu osobistości mają często bardzo zapełniony grafik i przyjmują zlecenia tylko z kilkuletnim wyprzedzeniem. Oczywiście wiele zależy także od tego, w jakim okresie ma odbyć się uroczystość. Najłatwiej zamówić fotografa w takich następujących miesiąca: lutym, marcu, styczniu, październiku i listopadzie. Chodzi oczywiście o to, że stosunkowo mało przyszłych par młodych decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego zimą. Grudzień jest jednak dość obleganym terminem ze względu na okres świąteczny. Jaki powinien być idealny fotograf ślubny? Nade wszystko musi to być osoba posiadająca bardzo dobrej klasy sprzęt oraz duże doświadczenie zawodowe. Nie ma co wybierać w ciemno. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami innych klientów na temat konkretnego fotografa oraz samemu zobaczyć przygotowane już przeze niego albumy. Profesjonaliści zawsze posiadają stworzone przez siebie portfolio oraz stronę internetową, na której prezentują swoje dotychczasowe osiągnięcia. Istotne jest także to, aby pamiętać o jak najszybszym spisaniu umowy z fotografem. Usługa wykonania zdjęć w dość dalekiej przyszłości musi być bowiem odpowiednio zabezpieczona, co jest korzystne dla obydwu stron. Fotograf zazwyczaj przy podpisywaniu umowy na wykonanie zdjęć ślubnych pobiera zaliczkę, jednak jej kwota jest następnie odejmowana od całego kosztu świadczonej usługi.

Fotografia ślubna nie jest łatwym zajęciem. Nie każdy potrafi stworzyć piękne zdjęcia podczas różnych warunków świetlnych oraz w sytuacjach, w których trzeba zachowywać się w taki sposób, aby nie przeszkadzać podczas ceremonii zaślubin służbie liturgicznej ołtarza, czy też gościom podczas wesela. Fotograf powinien umieć wtopić się w tłum i niezauważalnie tworzyć prawdziwe działa sztuki, które będą stanowiły piękną pamiątkę na wiele lat.