Zalety piaskowania elementów motorów

Zalety piaskowania elementów motorów

Posiadanie motocykla to marzenie wielu osób, nie tylko mężczyzn. Wielu z nas marzy o tym, żeby posiadać nie tylko jakiś motor, ale tez konkretny model, najczęściej są to stare klasyki, które wymagają najpierw odpowiedniej renowacji. Samodzielna naprawa takiego starego motoru może być prawdziwą przygodą, jednak związana będzie też z wieloma wyzwaniami, z którymi będziemy musieli jakoś sobie poradzić. Możemy robić to samodzielnie lub korzystać z pomocy fachowców.

Czy warto piaskować części motoru?

fachowe piaskowanie motocyklaJeżeli mamy do czynienia z naprawdę starym motocyklem, pełne oczyszczenie go i ponowne polakierowanie oraz chromowanie elementów metalowych, mogą okazać się konieczne, żeby przywrócić mu dawny blask. W wielu przypadkach czyszczenie może okazać się bardzo pracochłonne i męczące. Nie w każdy zakamarek uda nam się dostać szlifierką, a ręczne czyszczenie za pomocą szczotek i papierów ściernych może okazać się niezbyt skuteczne. Na szczęście istnieje alternatywa. Możemy zająć się tym sami, ale też skorzystać z usług warsztatów, które specjalizują się w tego typu działaniach. Mowa tutaj o piaskowaniu. To proces, który bardzo mocno ułatwia przeprowadzenie wszelkiego rodzaju napraw związanych z lakiernictwem. Dzięki piaskowaniu możemy bardzo dokładnie oczyścić powierzchnię, której chcemy przywrócić pierwotny blask. Warto o tym wiedzieć. Do piaskowania potrzebna nam będzie jednak piaskarka, a nie każdy posiada w domu takie urządzenie. Pamiętajmy, że podczas piaskowania musimy mieć koniecznie maskę ochronną, która będzie chroniła nas nie tylko przed odpryskami, ale też lotnymi związkami powstającymi w trakcie rozpadu ścierniwa. W przeciwnym wypadku możemy nabawić sę poważnej choroby dróg oddechowych. Skuteczność piaskowania jest jednak na tyle wysoka, że nie można jej porównać z żadną inną metodą czyszczenia powierzchni przed lakierowaniem. Jeżeli potrzebne nam będzie naprawdę fachowe piaskowanie motocykla, wówczas warto udać się do profesjonalnego lakiernika i zlecić mu tego typu usługę.

Poddając nasz motocykl profesjonalnemu lakierowaniu, będziemy w stanie skutecznie pokryć go później warstwą lakieru. Powierzchnia po piaskowaniu będzie wyjątkowo gładka i pozbawiona zarówno śladów korozji jak i wcześniejszych warstw lakieru. Zastosowanie dobrej piaskarki gwarantuje nam bardzo wysoką skuteczność, dzięki czemu będziemy mogli przygotować nasz motocykl do dalszej renowacji bez dużego wysiłku. Zdecydowanie przyspieszy to wszystkie elementy naszych prac naprawczych nad jednośladem.