Zabezpieczona skrytka do biura

Zabezpieczona skrytka do biura

Zabezpieczone skrytki i sejfy przydają się w wielu różnych miejscach, nie tylko w prywatnych domach ale również w miejscach pracy. Sprawdzają się one zwłaszcza w pomieszczeniach biurowych, w których wymagane jest przechowywanie najbardziej zastrzeżonych dokumentów lub danych w miejscu zabezpieczonym, do którego nie mają dostępu osoby nieupoważnione. W wielu pomieszczeniach nie można jednak zamontować pełnowymiarowego sejfu, lub jego obecność za bardzo zwraca uwagę osób postronnych.

Zabezpieczona skrytka sejfowa z alarmem

skrytki sejfoweOsoby które potrzebują bezpiecznego sposobu na przechowywanie dowolnych materiałów czy danych często wybierają skrytki, montowane bezpośrednio w ścianach czy też umeblowaniu. Skrytki sejfowe są bowiem wykonane w dokładnie taki sam sposób jak same sejfy, aczkolwiek mają zdecydowanie mniejsze wymiary i mogą być montowane znacznie swobodniej niż ich pełnowymiarowe odpowiedniki. Standardowe skrytki mają wielkość zbliżoną do skrzynek pocztowych lub też są od nich niewiele większe, i mogą pomieścić dokumentację lub dane na wybranym nośniku. Najczęściej wybierane są skrytki wyposażone w zamek szyfrowy, będący prostym aczkolwiek skutecznym zabezpieczeniem, trudnym do pokonania i w zupełności wystarczającym do większości zastosowań skrytki. Nowocześniejsze odmiany, służące do składowania najbardziej wrażliwych zawartości, posiadają natomiast elektroniczne zabezpieczenia, podobne do tych które zwykle instalowane są w dużych sejfach biurowych i użytkowych, aczkolwiek z racji niewielkich gabarytów rzadko wyposażane są w więcej niż dwa rodzaje zabezpieczeń. Dla wielu potencjalnych nabywców, skrytki są o wiele wygodniejsze niż sejfy z racji mniejszych obostrzeń jakie są na nie nałożone. Nie muszą być one bowiem na stałe przymocowane do ściany nośnej czy podłogi, co umożliwia zamontowanie skrzynki w umeblowaniu bez większych trudności i wymaga znacznie mniejszego nakładu pracy podczas montażu skrytki w wybranym miejscu.

Niemal wszystkie skrytki są przeznaczone właśnie do instalacji wewnątrz szaf czy biurek, aczkolwiek kilka wariantów zostało zaprojektowanych tak, by umożliwiać łatwy montaż w dowolnej szerokości ścianie. Najbardziej niestandardowe skrytki, natomiast, są przeznaczone do montażu w podłodze i zazwyczaj są one skrytkami niejawnymi, całkowicie niedostępnymi dla wszystkich oprócz właściciela. Wszystkie skrytki, poza najprostszymi modelami, mogą być również z łatwością dodane do systemu bezpieczeństwa budynku w którym się znajdują, podobnie jak większość sejfów i zabezpieczonych szaf.