Zaawansowane ekrany wyświetleniowe

Zaawansowane ekrany wyświetleniowe

Materiały szkoleniowe i dane na zebraniach firmowych były do tej pory wyświetlane na dość starych projektorach laserowych, które mimo dobrej jakości, stawały się coraz bardziej przestarzałe i niewygodne w użyciu. Jako że ciągle unowocześnialiśmy wyposażenie pracownicze, zwłaszcza sprzęt komputerowy, nie wypadało również nie zadbać o ekwipunek do sal konferencyjnych i szkoleniowych. Po naradzie kierownictwa, zapadła decyzja o wyposażeniu ich w najnowocześniejsze ekrany o dużej przekątnej.

Najnowocześniejszy ekran interaktywny dla firm

nowoczesne ekrany projekcyjneProducentów sprzętu audiowizualnego, przeznaczonego do użytku w nowoczesnych salach konferencyjnych było dość dużo, więc wybór był bardzo obszerny, aczkolwiek nie chcieliśmy poprzestawać na sprzęcie o przeciętnej jakości, więc szukaliśmy wyłącznie najlepszych monitorów i ekranów wizyjnych. Naszą uwagę przyciągnęły nowoczesne ekrany projekcyjne, przeznaczone właśnie dla bardzo zaawansowanych użytkowników i rozbudowanych sal konferencyjnych. Owe ekrany posiadały bardzo dużą przekątną, sięgającą nawet i czterech metrów, a obsługiwane były w całości za pomocą pilota sterującego, który mógł również funkcjonować jako wskaźnik laserowy. Jakość obrazu owych ekranów była niesamowita, i przekraczała możliwości najlepszych monitorów gamingowych czy użytkowych, będących w obecnej sprzedaży. Jednak największą zaletą ekranów była ich wielofunkcyjność. Nie musiały być one podłączane do żadnej jednostki sterującej czy komputera stacjonarnego, gdyż posiadały własny system operacyjny i oprogramowanie, współpracujące z większością używanych obecnie aplikacji biurowych. Mogły być więc używane do samodzielnego wyświetlania materiałów szkoleniowych, informacyjnych, czy nawet filmów instruktażowych, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania czy podłączenia do komputera. Oprogramowanie ekranu posiadało również szereg udogodnień, jakie ułatwiały korzystanie z tak nowoczesnego urządzenia.

Oprócz standardowej regulacji i możliwości dostrojenia jasności obrazu do oświetlenia sali w jakiej był używany, istniała również możliwość podzielenia ekranu na kilka sekcji, na których materiały wyświetlane były całkowicie niezależnie od siebie. Zdalne sterowanie za pomocą pilota, natomiast, pozwalało na niemal dowolne sterowanie całym ekranem, bez konieczności ręcznego dostrajania czy obsługi monitora. Było to pierwsze tego rodzaju urządzenie w firmie, więc zrobiło bardzo duże wrażenie wśród pracowników, spodziewających się raczej sprzętu o mniejszej jakości.