Wytrzymałe stoły nożycowe

Wytrzymałe stoły nożycowe

Podczas wykonywania różnego rodzaju prac produkcyjnych, niezbędne jest ciągłe podnoszenie oraz opuszczanie różnego rodzaju elementów niezbędnych do wykonania konkretnego produktu lub zdejmowania z taśmy produkcyjnej wytworzonych elementów. Zadanie to może być męczące dla pracowników a chwilami wymagać ogromnej siły, jeśli operuje się materiałami ciężkimi. W celu usprawnienia całego procesu wykorzystuje się nowoczesne urządzenia, wyposażone w odpowiednie podnośniki, które przekładają się na efektywność pracy.

Stoły nożycowe – zastosowanie

stół nożycowyProcesy produkcyjne składają się z wielu zadań. Część pracy wykonywana jest automatycznie, przez dostosowane do tego maszyny. Dzięki automatyzacji części pracy, cały proces przebieg sprawnie oraz efektywnie a gotowe produkty wykonane są w sposób precyzyjny. Jednak do obsługi maszyn niezbędni są operatorzy oraz pracownicy hali, którzy czuwają nad całym procesem. Niejednokrotnie, w trakcie pracy potrzebne jest, aby pracownicy samodzielnie układali materiały na taśmie produkcyjnej lub zdejmowali z niej gotowe wyroby. Żmudne zadanie często wymaga sporej siły oraz może stanowić obciążenie dla stawów. W celu usprawnienia całego procesu, a także ułatwienia pracy wykorzystuje się stół nożycowy. To urządzenie działa na zasadzie podobnej jak wózki widłowe. Umożliwia transport różnego rodzaju elementów, bez potrzeby używania siły. Dzięki odpowiednim elementom, jak kółka, wszystko przebiega sprawnie. Dodatkowym atutem jest możliwość podwyższania oraz obniżania stołu dzięki specjalnym podnośnikom, które mogą utrzymać ciężar o wadze do 500 kilogramów. Z tej racji stoły to powszechne na halach produkcyjnych urządzenia, które zastosowanie znajdują także w innego rodzaju branżach, jak warsztaty samochodowe. Spory udźwig, wygodna obsługa, mobilność, wysokiej jakości materiały, zastosowane w trakcie produkcji stołów, czynią z nich praktyczne i funkcjonalne urządzenia w atrakcyjnej cenie. 

Nowoczesne procesy produkcyjne w dużej mierze oparte są na zautomatyzowanym systemie przeprowadzania pracy. Jednak, do poprawnego działania linii produkcyjnej, niezbędna jest fachowa obsługa a także personel odpowiedzialny za umieszczanie materiałów na taśmie produkcyjnej oraz zdejmowanie gotowych wyrobów. Stoły nożycowe to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia podnoszenie oraz opuszczanie ciężkich elementów, które nie mogłyby zostać przeniesione za pomocą siły ludzkiej. Dzięki temu wszelkie prace przebiegają sprawnie. Wózki wykonywane są z wysokiej jakości materiałów.