Wytrzymałe drewno konstrukcyjne

Wytrzymałe drewno konstrukcyjne

Najbardziej efektywnym i relatywnie tanim sposobem na zrobienie konstrukcji dachu, budynku gospodarczego i innych typów budynków jest zastosowanie drewna konstrukcyjnego. W ostatnich latach nawet domy z bali wracają do łask, zatem drewno konstrukcyjne głównie z Podkarpacia znajduje szerokie zastosowanie nie tylko na Podhalu, ale także w innych regionach Polski, wszędzie tam, gdzie takie domy są budowane przez inwestorów.

Zalety drewna konstrukcyjnego z Podkarpacia

drewno konstrukcyjne z PodkarpaciaNowoczesne technologie sprawiają, że drewno konstrukcyjne jest zarówno wytrzymałe jak i bardzo bezpieczne dla użytkowników. Drewno konstrukcyjne cieszy się dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie, głównie ze względu na rozwijający się sektor budownictwa, przede wszystkim coraz większą ilość domów jednorodzinnych. Szczególna uwagę należy zwrócić na drewno konstrukcyjne z Podkarpacia, które jest wyjątkowo wytrzymałe. Firmy z tego regionu posiadają duże doświadczenie w precyzyjnej obróbce drewna, a jak wiemy, dzisiaj wszystkie materiały konstrukcyjne muszą spełniać rygorystyczne normy i standardy związane z obostrzeniami w prawie budowlanym. Źle przygotowane drewno konstrukcyjne może nie zostać dopuszczone do budowy, jednak drewno z Podkarpacia posiada wszystkie potrzebne certyfikaty i właściwości. Drewno konstrukcyjne jest przede wszystkim bardzo lekkie i trwałe. Zazwyczaj jest to drewno pochodzące z lasów iglastych, między innymi: sosna lub świerk. Lekkość i trwałość drewna konstrukcyjnego zapewnia łatwą i profesjonalną pracę na budowie. Ważne jest, aby drewno konstrukcyjne było dobrze zaimpregnowane. Jeśli będzie to zrobione w odpowiedni sposób, to zwiększy to wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Drewno konstrukcyjne z Podkarpacia cechuje się również dużą odpornością na obciążenia w zależności od grubości i gatunku użytego drewna. W zasadzie, każdy rodzaj drewna odznacza się innymi parametrami technologicznymi. Zatem rodzaj użytego drewna należy uzależnić od typu wykonywanej budowli. Drewno konstrukcyjne zanim trafi do inwestora, musi przejść bardzo złożoną obróbkę.

Dzięki wcześniej wspomnianej obróbce, możliwe jest kompleksowe zabezpieczenie materiału przed negatywnym oddziaływaniem otoczenia. Najważniejszymi aspektami jest zabezpieczenie drewna przed grzybem czy pleśnią, ale także owadami, wilgocią czy też wystąpieniem ryzyka pożaru. Drewno konstrukcyjne z gór jest jednym z lepszych rodzajów drewna, i tak jak zostało wspomniane na wstępie wytwarzane jest dzięki dużemu doświadczeniu, precyzji i w pełni profesjonalny sposób.