Wytrzymała siatka do gry

Wytrzymała siatka do gry

Jestem nauczycielem w jednej z warszawskich szkół średnich. Na co dzień uczę dzieciaki wychowania fizycznego, ale mam też swoją klasę wychowawczą. W szkole zajmuje się również treningami pozalekcyjnymi i przygotowaniem dzieciaków do zawodów. Obecnie rozpoczynamy przygotowania do olimpiady piłki siatkowej chłopców, a także dziewczyn. W związku z tym niektóre z meczy eliminacyjnych będą odbywać się w naszej szkole. Otrzymałem polecenie zajęcia się sprzętem na sali gimnastycznej. 

Nowa siatka do siatkówki halowej

trwałe siatki sportoweNiestety w naszej szkole (podejrzewam, że nie tylko w naszej) jest problem ze dobrej jakości sprzętem. Przy piłce siatkowej nie jest wymagany jakiś szczególny sprzęt. Najważniejsza jest piłka i siatka. Co do piłki to nie ma problemu, ponieważ na stanie mamy ich kilka. Takie trzy reprezentacyjne są schowane w moim magazynku na specjalne okazje. Gorzej sytuacja przedstawia się z siatką. Ta nasza lata świetności ma już dawno za sobą, więc z okazji tych eliminacji musimy zamówić nową. Mamy sprawdzony sklep, gdzie mają trwałe siatki sportowe, więc nie muszę szukać. Jakiś czas temu wymienialiśmy siatki w bramkach na boisku i rzeczywiście są one bardzo mocne. Postanowiłem, więc zamówić tam również siatkę do siatkówki. Wymiary są standardowe, ponieważ boisko musi mieć odpowiednie wymiary jeśli szkoła bierze udział w takiej olimpiadzie i jest organizatorem eliminacji. Zresztą jak teraz zamówimy lepszą siatkę to pozostanie ona w szkole na lata. Zresztą firma, która sprzedaje te trwałe siatki sportowe udzieliła nam dodatkowego rabatu, dzięki czemu nie obciąży to jakoś specjalnie naszego budżetu szkolnego. Siatka ma do nas przyjść w ciągu tygodnia. Treningi na razie będziemy robić z tą starą siatką, ale przed samymi zawodami będziemy ją zmieniać, żeby nasze drużyny miały możliwość zapoznać się z jej sprężystością. Obecnie uderzając o siatkę przechodzą na drugą połowę, ponieważ nie da się jej odpowiednio naprężyć. Nie wspomnę o osobach, które się na niej wieszają i to nie zawsze przez przypadek podczas wykonywania bloku. 

Siatka przyszła i już wisi. Oczywiście na co dzień będziemy wykorzystywać tą starą siatkę, ponieważ dzieciaki nie dbają o sprzęt sportowy. Ta nowa zostanie wykorzystana na specjalne treningi oraz turnieje. Mam nadzieję, że posłuży szkole na najbliższe lata. Wiem, że w końcu i tą starą trzeba będzie wymienić, ponieważ za długo już nie posłuży, ale jak na razie spisuje się całkiem nieźle. Mam nadzieję, że przejdziemy eliminacje i to nie dzięki siatce, ale umiejętnościom naszych drużyn.