Wyposażenie gabinetów dentystycznych

Wyposażenie gabinetów dentystycznych

Kierując swoje kroki do jednostek medycznych, mamy nadzieję, że spotkamy się z pełnym profesjonalizmem ich pracowników. Często już wchodząc do gabinetu lekarskiego, dokładnie oceniamy budynek, w którym on się mieści, czy też wygląd poczekalni. Już od wieków wiadomo, że nasza ocena jest zawsze czymś bardzo subiektywnym, jednak wpływać mogą na nią  czynniki zewnętrzne, a do tych należy odpowiednia aranżacja przestrzeni. Gabinety lekarskie są coraz częściej przygotowywane przez profesjonalistów i to nie tylko z dziedziny medycyny, ale także projektowania przestrzeni.

Nowoczesne projekty gabinetów stomatologicznych

projektowanie gabinetów stomatologicznychWygląd gabinetu stomatologicznego ma dla niemal każdego pacjenta szczególne znaczenie. Przede wszystkim, jeśli w takim pomieszczeniu znajdują się przedmioty, na których potrafimy skupić wzrok, to łatwiej radzimy sobie z dyskomfortem powstającym podczas leczenia zębów. Badania dowiodły, że w ładnych gabinetach pacjenci mniej skarżą się na dolegliwości bólowe i lepiej radzą sobie ze stresem. Istotne wydaje się zatem odpowiednie projektowanie gabinetów stomatologicznych. Chodzi z jednej strony o elementy wystroju pomieszczenia, z drugiej zaś o maksymalny komfort pracy personelu medycznego. Ważne są między innymi bardzo dobrej jakości lampy, które nie rażą pacjenta w oczy, a jednocześnie dokładnie oświetlają jego jamę ustną. Oczywiście lekarze zwracają także uwagę na wyposażenie w postaci odpowiednio rozmieszczonych mebli. Wszelkie szafy medyczne, szuflady oraz półki ze specjalistycznym sprzętem są niezbędne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby były należycie ustawione, nie torowały drogi szybkiego dotarcia do pacjenta. W przypadku gabinetów dentystycznych ich centralnym meblem zawsze powinien być fotel przeznaczony dla chorego. Chodzi głównie o to, aby z każdej strony można było dotrzeć do pacjenta i szybko udzielić mu niezbędnej pomocy. Współczesne fotele dentystyczne prezentują się bardzo okazale, posiadają piękne wzorzyste pokrycia, ciekawe kształty, a przy tym są niezwykle wygodne. Oczywiście wszystkie mają pełen zakres regulacji wysokości oraz ułożenia poszczególnych partii ciała.

Zarówno dla personelu medycznego, jak i dla pacjenta wygląd gabinetu dentystycznego ma szczególne znaczenie. Z jednej strony chodzi bowiem o komfort pracy lekarza, z drugiej zaś o komfort psychiczny pacjenta. Jedno i drugie ma ogromne znaczenie i w sposób pośredni może wpływać na bardzo rzetelne świadczenie usług medycznych. Naturalne jest, że jeśli wchodzimy do pięknie urządzonego wnętrza posiadającego najnowsze sprzęty, od razu zaczynamy pozytywnie je odbierać.