Wynajem mieszkania na weekend w Gdańsku

Wynajem mieszkania na weekend w Gdańsku

Na wypoczynek w nadmorskim mieście decydują się osoby w każdym wieku, a to za sprawą wielu atrakcji, dostępnych przez cały rok. Spacer ulicami Gdańska dostarcza wielu pozytywnych wrażeń. Zwiedzanie wiekowej stolicy pomorza dobrze zacząć od Złotej Bramy i kierować się długą ulicą Długą – gdzie świetnie prezentują się kamienice, w kierunku Długiego Targu, by spotkać na swojej drodze Neptuna. Spacerowania jest dużo, z pewnością za dużo jak na jeden dzień i tu pojawia się pytanie..

Wynajem mieszkania czy hotel w Gdańsku?

wynajem mieszkania na weekend gdańskMożliwości jest wiele. Mieszkania w okolicy gdańskiej starówki, w okolicy morza, czy też w gdańskiej Oliwie, skąd można bardzo szybko dostać się nie tylko do wszystkich atrakcji Gdańska, ale również Sopotu i Gdyni. Choć wynajem mieszkania na weekend Gdańsk i wynajem pokoju hotelowego mogą wydawać się tym samym, te dwie usługi różnią się szczegółami, które mogą przyczynić się do podjęcia decyzji. Mieszkanie w przeciwieństwie do pokoju hotelowego daje możliwość wynajęcia większej przestrzeni, w tym przede wszystkim kuchni i samodzielności, której nie ma w hotelach. Nie każdy chce odwiedzać restauracje lub przez cały wyjazd stawiać na hot-dogi i inne fastfoody. Dostęp do kuchni jest kluczowy w przypadku budżetowych wyjazdów. Wynajem mieszkań daje możliwość wynajęcia lokalu w praktycznie każdym metrażu. Podróżując w grupie wynajem dużego mieszkania będzie bardziej opłacalny i praktyczny. Co więcej, decydując się na mieszkanie, można poznać najbliższą okolicę i kupić świeże bułki w pobliskiej małej piekarni. Hotele (poza ciekawymi wnętrzami lub pachnącymi mydełkami) nie zaskakują przyjezdnych. Na tle mieszkań hotele wyróżnia przede wszystkim serwis hotelowy, codzienne sprzątanie czy też wymiana ręczników. Dużym plusem hoteli jest także basen, sauna oraz strefa spa, jednak czy osoby odwiedzające Gdańsk na weekend będą miały czas na zabiegi? Trójmiasto proponuje odwiedzającym wiele ciekawych atrakcji, zarówno na świeżym powietrzu, jak i tych zadaszonych. Poza kultową gdańską starówką nie można zapomnieć o plaży między innymi tej w Jelitkowie, gdzie szczęśliwcy mogą znaleźć piękne bursztyny. Wzdłuż plaży w Jelitkowie biegnie ścieżka rowerowa i deptak. 

Miasto Wolności i Solidarności daje wiele możliwości odwiedzającym. Coraz więcej turystów decyduje się na krótkoterminowy wynajem mieszkania, ze względu na o wiele niższe koszty wyjazdu oraz wielką swobodę. Aktualna oferta mieszkań na weekendowy wynajem jest bardzo duża, a dzięki temu każdy może znaleźć miejsce, które spełni wszystkie oczekiwania.