Wybierając się na dobre jedzenie do restauracji

Wybierając się na dobre jedzenie do restauracji

Jestem smakoszem wielu potraw. Szczególnie lubuję się w kuchni polskiej. Dobre jedzenie zawsze to była u mnie podstawa. Z reguły nie chodzę do restauracji, jednak tym razem było inaczej. Wszystko dlatego, że mogłam sobie na to pozwolić ze względu na to, że dostałem podwyżkę i stać mnie było na wyjście do restauracji. Mało tego! Mogłem jeszcze zabrać dodatkowo moją żonę.

W restauracji jest dobre jedzenie

dobre jedzenie jelenia góraMiałem ochotę ostatnio na łazanki lub na pierogi z kapustą i z grzybami, a więc to był mój główny cel. Nie chciałem już kupować tych marketowych dań odgrzewanych, a tym bardziej jeść od mojej żony, która absolutnie nie umie gotować. Szukałem dobrej restauracji, w której mógłbym się dobrze najeść. Wpisałem więc w Internet w wyszukiwarkę dobre jedzenie Jelenia Góra. W związku z tym wyskoczyło mi kilkanaście restauracji proponowanych w naszym mieście. Ja jednak szukałem czegoś, co będzie odpowiadać moim kubkom smakowym, a więc kuchnia polska. Chciałem zjeść właśnie łazanki i pierogi. Jak już wspomniałem na szczęście w Jeleniej Górze znajduje się kilka restauracji, w których można dostać takie dobre jedzenie. Wybrałam jedną z nich. Zabrałem wieczorem więc moją żonę i poszliśmy na miasto na dobre jedzenie. W centrum była restauracja, w której podawano polskie dania i okazało się, że oprócz łazanek i pierogów z kapustą i grzybami można było tutaj dostać również wiele innych potraw. W ostatnim momencie zmieniłem zdanie i postanowiłem, że zamiast łazanek zamówię zrazy staropolskie. To smaczne danie sprawiło, że stałem się jeszcze bardziej głodny. Miałem ochotę je zjeść i liczyłem na bardzo dużą porcję, a że jestem facetem muszę się najeść dużo mięsa. Zamówiłem dla siebie aż dwie porcje. Moja żona z kolei poprosiła o zwykłego schabowego. Jak już wspomniałem, dostałem premię i tak naprawdę dobre jedzenie jest jedyną formą rozrywki w moim życiu. Nie żałowałem pieniędzy podczas tego wieczoru! Gdy kelnerka przyniosła jedzenie, okazało się że zrazy są przepyszne! To danie serwowane w Jeleniej Górze było jeszcze bardziej smaczniejsze, niż te, które robiła moja babcia! A przyznam, że babcia potrafiła wszystko dobrze gotować. Od niej smakował nawet szpinak.

Wspaniałe było zjeść tak dobre jedzenie. I przyznam szczerze, że chętnie zjadłbym jeszcze jedną porcję, jednak oprócz tego zdecydowałem się zamówić ciasto. Moja żona nie miała już siły jeść, ale ja pochłonąłem słodki placek z jagodami i nie żałuję, bo również był pyszny. Było to bardzo dobre jedzenie w Jeleniej Górze. Musze przychodzić tam częściej na kolację.