Wuko do czyszczenia kanalizacji

Wuko do czyszczenia kanalizacji

Problem z kanalizacją zawsze zdarza się w najmniej odpowiednim momencie: przed wyjazdem, wizytą gości, w czasie świąt… Na szczęście można skorzystać z usług całodobowego pogotowania kanalizacyjnego, które działa właściwie w każdym mieście. Pracownicy firmy stosują różne metody, dostosowane w pełni do każdej sytuacji, aby jak najszybciej usunąć źródło tego problemu. Wśród powszechnie stosowanych metod usuwania awarii jest czyszczenie ciśnieniowe przy zastosowaniu pojazdu typu Wuko.

Zalety czyszczenia kanalizacji z pojazdem Wuko

wuko we WrocławiuTym, co odróżnia tę właśnie metodę od innych, jest brak żrących środków chemicznych, które nie są obojętne dla środowiska. Do tego nie zawsze są one sobie w stanie poradzić z przyczyną problemu. Wuko stosuje się w przypadku sieci kanalizacyjnych wewnętrznych oraz zewnętrznych, gdyż jest to sposób całkowicie bezpieczny. Działa przy rurach o średnicy do 20 cm. Ale jak właściwie działa ta metoda? Czyszczenie przy użyciu Wuko we Wrocławiu i w innych miastach polega na wprowadzeniu do kanalizacji specjalistycznej dyszy czyszczącej, którą dopasowuje się do rodzaju zatoru oraz do średnicy rur. Pomocne w wyborze odpowiedniej dyszy jest wcześniejsze zbadanie stanu rur i znalezienie miejsca zatoru z pomocą odpowiedniej kamery, dostosowanej do tego typu zadań. Odpowiednia dysza w połączeniu z bardzo wysokim ciśnieniem pozwala np. na rozbicie zanieczyszczeń wapiennych czy usunięcie takich zatorów jak piasek, kamienie albo gałęzie. Rozbite zatory czy złogi nieczystości w dalszej kolejności trafiają do studzienki rewizyjnej, skąd są później usuwane. Oczywiście metodę tę można nie tylko zastosować wtedy, gdy już dojdzie do konkretnego problemu albo awarii. Po firmę, świadczącą usługi z wykorzystaniem pojazdu Wuko, warto zadzwonić co kilka lat, aby zbadała stan całej kanalizacji — co jest szczególnie ważne w starych budynkach z bardzo starą kanalizacją — i usunęła mniejsze zatory, zanim będą one miały szansę ewoluować w prawdziwy, a do tego bardzo kłopotliwy, problem.

Usługi Wuko stanowią stałą część oferty wielu firm zajmujących się czyszczeniem kanalizacji. Jest to metoda bardzo skuteczna i dokładna, ponieważ pozwala na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń i zatorów. Zostają one oderwane od rur, a następnie skierowane do studzienki rewizyjnej. Efekt prac jest widoczny od razu. Nie tylko znika główne źródło problemu, ale także woda zaczyna szybciej spływać, znika także nieprzyjemny zapach z sieci kanalizacyjnej. Warto skorzystać z tej opcji nie tylko w razie awarii, ale także profilaktycznie.