Wszechstronne maszyny vendingowe

Wszechstronne maszyny vendingowe

Na polskim rynku ciągle króluje sprzedaż bezpośrednia w sklepach stacjonarnych, choć zaczyna ją doganiać forma internetowych zakupów. Robiąc zakupy z wyprzedzeniem, często je planujemy i kupujemy tam, gdzie jest najtaniej. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku zakupów nieplanowanych, kiedy nagle dopada nas poczucie głodu. W takiej chwili mało kto kieruje się oszczędnym podejściem, bo liczy się tu i teraz, a najlepsze produkty na mały głód oferują automaty z żywnością.

Jakie produkty są oferowane w vendingu?

maszyna vendingowaKiedy dopada nas nagła ochota na zjedzenie czegoś, co zaspokoi poczucie głodu, to podświadomie szukamy czegoś kalorycznego, smacznego i często słodkiego. Choć nie każdy tak robi, bo potrafi się opamiętać i wolą zjeść co zdrowego. I jedni i drudzy znajdą coś dla siebie w automacie. Maszyna vendingowa doskonale się sprawdza w miejscach, gdzie nie ma możliwości postawienia sklepu. Może to być poczekalnia dla stacji kolejowej, port lotniczy, czy wyższa uczelnia. W tych miejscach nikt nie ma czasu, albo ochoty stać w kolejkach, więc dokonanie zakupu w automacie jest kuszącą propozycją. W automatach vendingowych kupimy gorące napoje wykonywane na miejscu, butelkowe i zapakowane w puszki zimne napoje, liczne przekąski w formie batonów, wafelków, czy chipsów. Większość maszyn jest podzielona na kilka typów, z czego w każdym możemy kupić co innego. Oddzielnie są kawomaty, automaty z przekąskami, ze zdrową żywnością, napojami i lodami. Niektórzy producenci oferują możliwość połączenia tych poszczególnych modułów w jeden, duży automat. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednym miejscu kupimy coś na ząb i na pragnienie. Głównym założeniem vendingu, jest prowadzenie sprzedaży bez udziału człowieka. Cały proces zakupowy sam klient przeprowadza i trwa to zaledwie kilkadziesiąt sekund. W maszynach możemy znaleźć także zdrowe produkty takie jak kanapki, jogurty, sałatki, czy świeżo wyciskane soki. Nowoczesne modele maszyn posiadają specjalne czujniki wykrywające datę ważności danego produktu, aby je zatrzymać w środku.

Dostępne na rynku maszyny do sprzedawania żywności, mogą być sprężynowe, talerzowe, lub komorowe. Ich obsługa jest bardzo prosta i z pewnością każdy klient bez względu na wiek sobie poradzi. Kupując jakiś produkt w maszynie, możemy dokonać płatności gotówką, albo kartą płatniczą. Automat wydaje resztę, więc nie musimy się martwić tak jak w przypadku parkomatów, że musimy mieć wyliczoną kwotę. Maszyny mogą stać w budynkach, albo na zewnątrz, bo mają odpowiedni wzmocnioną konstrukcję.