Wspinaczka po skałkach górskich

Wspinaczka po skałkach górskich

Bardzo łatwo zauważyć, że coraz większa grupa osób zaczyna fascynować się sportami ekstremalnymi. Takie sporty wyzwalają w człowieku emocje, których nie da się wyzwolić w żaden inny sposób. Podczas uprawiania jednego ze sportów należącego do grupy sportów ekstremalnych towarzyszy nam adrenalina, dzięki której czujemy że żyjemy. W takiej chwili wszystkie problemy dnia codziennego nie mają najmniejszego znaczenia. Liczy się tylko to co jest tu i teraz. Taka chwila zapomnienia bardzo się przydaje.

Kursy wspinaczkowe pod okiem instruktora

kurs wspinania z instruktoremJednym z ciekawszych sportów ekstremalnych jest wspinaczka górska. Wspinaczka nie wymaga od nas dużych nakładów finansowych, a jednocześnie jest jednym z ciekawszych sportów ekstremalnych. Oczywiście przed rozpoczęciem swojej przygody z samodzielną wspinaczką, powinniśmy odbyć kurs wspinania z instruktorem. W innym przypadku każda próba wspinania się może okazać się skrajnie niebezpieczna. Taki kurs to niezbędne minimum przed rozpoczęciem wspinania się. Kurs sam w sobie nie jest drogi, a dzięki niemu nabywamy wiedzę i umiejętności, bez których nie moglibyśmy się wspinać w bezpieczny sposób. Osoby które wspinają się regularnie już przez jakiś czas także uczestniczą w tego typu kursach, dzięki którym poszerzają swoje kompetencję, więc będąc osobą początkującą tym bardziej powinniśmy wziąć udział w takim kursie. Często jest tak, że chcielibyśmy się wspinać, ale nie wiem jak się za to zabrać i trochę się boimy. Właśnie po to potrzebny jest nam taki kurs. Nauczymy się podstaw z zakresu używania sprzętu wspinaczkowego, a także najlepszych technik wspinaczkowych. A o strachu możemy zapomnieć, ponieważ podczas całego kursu jesteśmy pod czujnym okiem instruktora. Do prowadzenia takich kursów zatrudniane są osoby, które posiadają wieloletnie doświadczenie wspinaczkowe. Można powiedzieć, że są autorytetami w dziedzinie wspinaczki. Od takich osób możemy się bardzo dużo nauczyć, ponieważ jak się mamy czegoś uczyć, to najlepiej uczyć się od profesjonalistów.

Jak już wcześniej wspominałem, taki kurs nie jest drogi. Zapłacimy za niego od siedmiuset do maksymalnie tysiąca dwustu złotych. Cały kurs trwa około tygodnia. Podczas tych siedmiu dni prowadzone są zajęcia zarówno z zakresu teorii wspinaczkowej, jak i praktyki. Zajęcia są prowadzone w bardzo intensywny sposób. Grupy kursantów liczą zaledwie kilka osób, dzięki temu instruktor ma czas dla każdego i może odpowiedzieć na dosłownie wszystkie pytania. Dzięki małolicznej grupie nikt nie zostanie pominięty.