Właściwości masła shea

Właściwości masła shea

W poszukiwaniu idealnego kosmetyku do pielęgnacji powinniśmy zwrócić uwagę na masło shea, które kryje w sobie wiele ciekawych właściwości odżywczych. Nierafinowane może zaoferować nam szereg zastosowań w naszej kuchni, a także w kosmetyce. Dlatego coraz częściej producenci dodają shea do swoich produktów kosmetycznych, a my powinniśmy zainteresować się korzystaniem z tego masła pod postacią najbardziej naturalną, która da nam najwięcej spektakularnych efektów. Na pewno nie zawiedziemy się tego typu naturalną pielegnacją.

Domowa pielęgnacja z masłem karite

ekologiczne nierafinowane masło sheaW Afryce rośnie Masłosz Parka, z którego zbierana jest substancja oleista wykazująca intrygujące właściwości pielęgnacyjne, a także ciekawe zastosowanie w kuchni. O czym mowa? O maśle shea, które może zaskoczyć nas swoimi właściwościami. Warto jednak wiedzieć, iż najlepszą opcją jest ekologiczne nierafinowane masło shea, ponieważ w procesie rafinacji wiele olei i maseł traci bardzo dużą część składników pozytywnie wpływających na nasze ciało. Co zyskamy dzięki regularnemu korzystaniu z masła shea? Przede wszystkim zauważymy, iż nasza skóra jest jędrna, odżywiona, a nasze rany goją się znacznie szybciej. Nie możemy zapomnieć o łagodzeniu podrażnień, które często jest ważnym elementem dla osób cierpiących na łuszczycę albo atopowe zapalenie skóry. Dla wielu z nas istotna też będzie duża zawartość witamin A i E w składzie masła karite. Dzięki niemu opóźnimy procesy starzenia się skóry, a wolne rodniki będą sprawiać nam mniej problemów. Shea to również idealny kosmetyk radzący sobie z ciężkimi warunkami atmosferycznymi jak ostry wiatr, piekące słońce czy mróz. W ten sposób odpowiednio zadbamy o naszą skórę. Pamiętajmy jednak o wykonaniu próby alergicznej zanim rozpoczniemy naszą pielęgnację z masłem shea, gdyż jak każdy produkt pochodzenia naturalnego może nas uczulić. Kiedy okaże się, iż nasze ciało reaguje pozytywnie rozpocznijmy regularne stosowanie masła shea, gdyż tylko wtedy zauważymy spektakularne efekty tego naturalnego produktu.

Kosmetyka naturalna coraz częściej używa w składach swoich produktów masło shea. Warto jednak zainteresować się nim w formie czystej, ale najlepiej nierafinowanej. Dzięki temu będziemy mieć fenomenalnie odżywiający i regenerujący kosmetyk w naszym domu. Karite to wyjątkowy produkt, po który warto sięgać i korzystać z niego regularnie, abyśmy mogli wyciągnąć z niego jak najwięcej pozytywnych cech. Na pewno będziemy zaskoczeni możliwościami produktu naturalnego jakim jest masło shea.