Wapno uzdatniające wodę

Wapno uzdatniające wodę

Posiadanie we własnym domu kabiny prysznicowej lub wanny z zastosowanym układem hydromasażu, jest to dla wielu osób luksus, z którego chętnie korzystają nawet z częstotliwością codzienną. Jednakże posiadanie takiego systemu wymaga od ich użytkowników odpowiedniej eksploatacji, która pozwoli na zachowanie pełnej funkcjonalności przez jak najdłuższy okres czasu. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w których układ hydromasażu ulegnie zniszczeniu.

Składniki chlorowane oczyszczające wodę

wapno chlorowaneAby zapewnić wysoki poziom działania całego układu hydromasażu w naszych systemach zainstalowanych w łazience, takich jak wanna lub kabina prysznicowa z dodatkowym systemem hydromasażu, należy odpowiednio dokonywać zabiegów czyszczących cały układ podzespołów odpowiadający za tę pracę. Doskonałym sposobem na zapewnienie dłuższej funkcjonalności naszych systemów, jest regularne czyszczenie za pomocą substancji chemicznych, które należy zastosować do wanny lub kabiny. Wapno chlorowane w płynie lub tabletkach, należy wprowadzić do specjalnej kieszeni w wannie, aby rozpocząć proces czyszczenia układu hydromasażu. Następnym etapem jest napełnienie wanny oraz uruchomienie systemu hydromasażu, a także pozostawienie włączonego systemu przez określony czas, w zależności od zaleceń producenta systemu wyposażenia w naszej łazience. Po zakończeniu czyszczenia, woda znajdująca się w wannie może być zanieczyszczona, ze względu na wysoki poziom kamienia wodnego, który został wypuszczony wraz z wodą na zewnątrz. W ten sposób uzyskamy pewność, iż proces czyszczenia wanny odbył się z zakończeniem sukcesywnym. Warto jednak pamiętać, aby nie kąpać się w wannie, która zawiera wapno chlorowane, oraz cząsteczki kamienia wodnego. Takiego rodzaju związki chemiczne mogą niekorzystnie wpływać na stan naszej skóry. Nie należy także spożywać wody z zawartością związków chemicznych. Są to bowiem substancje, które służą wyłącznie oczyszczaniu układów hydraulicznych, a także instalacji wodnych w basenach, wannach oraz kabinach prysznicowych.

Warto pamiętać, aby przed zakupem systemu hydromasażu, upewnić się, iż system ten posiada funkcję automatycznego oczyszczania układu hydraulicznego. Jest to o tyle istotne, gdyż systemy bez wyposażenia w kieszeń, pozwalającą na umiejscowienie związków chemicznych z zawartością chloru, nie są w stanie automatycznie oczyścić układu hydromasażu. Wówczas po kilku latach stosowania takiego systemu, ulegnie on trwałej awarii bez możliwości naprawy oraz oczyszczenia układu z nadmiaru kamienia wodnego.