Wanienka dla dziecka

Wanienka dla dziecka

Rodzice, którzy posiadają pod opieką malutkie dziecko, muszą zatroszczyć się o to, aby rozwijało się ono prawidłowo, byłe zdrowe i zadbane. Podczas kompletowania wyprawki muszą kupić mnóstwo produktów do pielęgnacji dziecka, dzięki którym będą mogli dobrze zatroszczyć się o maluszka.

Podstawa do wanienki dziecięcej

rozkładane podstawy pod wanienkiNa dzisiejszym rynku produktów dla najmłodszych dzieci, mamy bardzo szeroki asortyment do wyboru. Produkty są różnej jakości i mają zróżnicowane ceny. Jednak świadomi i odpowiedzialni rodzice, chcą kupić dla swojej pociechy produkty, które z całą pewnością nie zaszkodzą dziecku, a jednocześnie ułatwią pielęgnację malucha i w pewnym stopniu będą dla rodziców wygodne w użytkowaniu. Kiedy mamy już wózek i inne przedmioty potrzebne dla dziecka, przychodzi czas na kupno wanienki, która jest ważnym elementem wyprawki, ponieważ to w niej będziemy codziennie kapać swoje dziecko. Dobrym i wygodnym rozwiązaniem jest kupno stelaża do wanienki. Takie stelaże to, inaczej mówiąc rozkładane podstawy pod wanienki, które są bardzo pomocne przy codziennej pielęgnacji. Zazwyczaj są skonstruowane z aluminium lub stali. Dzięki nim rodzic kąpiący dziecko nie musi być pochylony lub sięgać wysoko do wanienki, co jest bardzo wygodne. Osobiście uważam, że ten kto wymyślił rozkładane podstawy pod wanienki, miał na uwadze komfort rodzica i dbałość o kręgosłup, który podczas kąpieli dziecka w nienaturalnej postawie może ulec zmęczeniu i skrzywieniom. Zanim kupiłam stelaż pod wanienkę, kąpałam swoją córkę na pralce w łazience lub komodzie w pokoju, a czasem na ziemi. Mówiąc szczerze nie było to wygodne i kręgosłup po takiej kąpieli niezmiernie pobolewał. Nie mówiąc już o tym, że towarzyszył mi tez strach przed upuszczeniem dziecka, z powodu przyjęcia niewygodnej pozycji. Produkt jakim są rozkładane podstawy pod wanienki, jest dostępny w różnych rozmiarach, dopasowanych do gabarytów wanienki. Ponadto jak sama nazwa wskazuje, rozkłada się, więc zajmuje stosunkowo mało miejsca. Dodatkowym atutem jest to, że dzięki swoim rozmiarom i funkcji rozkładania, możemy kapać dziecko w każdym pomieszczeniu, jakim tylko chcemy. Podczas korzystania ze stelażu pod wanienkę rodzic ma komfort, ponieważ nie grozi mu upuszczenie dziecka, bo stoi w normalnej pozycji i w pełni panuje nad swoimi ruchami.

Uważam, że rozkładane podstawy pod wanienki, to idealny wynalazek dla rodziców i dzieci. Jest to solidny produkt, który z pewnością utrzyma ciężar wanny i dziecka. Ułatwia on codzienną pielęgnację dziecka i jest powszechnie dostępny. Myślę, że większość rodziców woli korzystać z tego produktu, niż narzekać potem na ból kręgosłupa.