Wakacje w kraju najlepsze na czas pandemii

Wakacje w kraju najlepsze na czas pandemii

Tegoroczne wakacje zdecydowana większość Polaków spędziła całkowicie inaczej niż wszystkie poprzednie. Wpływ na to miała ogłoszona pandemia, ogólnonarodowa kwarantanna i ograniczenia w ruchu lotniczym. Przez pewien czas ruch samolotów z naszego kraju i do naszego kraju został całkowicie wstrzymany. Ograniczenia w przylotach do Polski obowiązują cały czas i dotyczą wielu krajów typowo turystycznych. Osoby, które z wakacji nie zrezygnowały spędziły je głównie w kraju.

Polskie jeziora okazały się hitem tych wakacji

wakacje nad jeziorem zachodniopomorskieAnalizując ruch turystyczny w ostatnie wakacje można zauważyć, że preferencje Polaków całkowicie się wymieszały. Osoby, które każdego roku podróżowały za granicę w tym roku musiały spędzić wakacje w Polsce. Najciekawsze jest to, że największy wzrost liczby turystów odnotowały miejscowości położone przy jeziorach. To właśnie te akweny okazały się absolutnym hitem tegorocznych wakacji. Zdecydowana większość nie wyjeżdżających za granicę wybrała na ten rok wakacje nad jeziorem zachodniopomorskie to województwo, w którym akwenów jest bardzo wiele. Najbardziej znane w tym województwie jest oczywiście jezioro Drawsko, ale inne jeziora cieszyły się równie sporą popularnością w ostatnie wakacje. Wybór miejscowości położonych nad jeziorami nie był przypadkowy. W wielu takich miejscach można zarezerwować bardzo tanie i komfortowe noclegi. Największą popularnością cieszyły się domki, ponieważ zapewniały możliwość zachowania dystansu od innych. Domki wynajmowane były przez najbliższe osoby z rodziny, a kontakt z innymi osobami praktycznie nie był konieczny, bo wszystkie tego rodzaju kwatery wyposażone są w kompletnie wyposażoną kuchnię. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się natomiast hotele, bo w nich o wiele trudniej było zachować odpowiedni dystans. Paradoksalnie jednak w wakacje nad jeziorem można było spotkać całkiem sporo ludzi, bo zdecydowana większość Polaków postanowiła właśnie tam poszukać bezpiecznego odosobnienia. Ostatnie wakacje bardzo pozytywnie wpłynęły na popularność polskich jezior.

Z całą pewnością można stwierdzić, że wielu Polaków przekonało się w tym roku do tego, że wakacje w kraju mogą być lepsze od wakacji spędzanych za granicą. Może nie ma u Nas upałów jak w ciepłych krajach, ale mamy za to piękne miejscowości turystyczne, w których można wypocząć w towarzystwie pięknej przyrody. Jeziora mają tą ogromną zaletę, że są to zamknięte akweny, więc woda jest w nich bardzo ciepła. Można się bezpiecznie kąpać nawet wówczas, kiedy na dworze nie ma zbyt dużych upałów.