W salonie mam profesjonalne kino domowe

W salonie mam profesjonalne kino domowe

Kiedy urządzaliśmy się w naszym nowym domu postanowiliśmy od razu spełnić swoje marzenia. Ja, moja żona i nasz syn uwielbiamy oglądać filmy na wielkim ekranie naszego telewizora. Jeszcze jak mieszkaliśmy u rodziców żony to kupiłem ogromny telewizor, na którym filmy oglądało się jak w kinie. A kiedy przeprowadzaliśmy się do nowo wybudowanego domu to postanowiliśmy urządzić sobie w salonie profesjonalne kino domowe. Teraz możemy w każdy weekend cieszyć się całą biblioteką filmów dostępnych online i oglądać je wygodniej niż w sali kinowej.

Zainwestowałem w profesjonalne nagłośnienie

fachowy montaż nagłośnieniaGdy urządzaliśmy wnętrza w naszym nowym domu i przyszło do ich wykańczania to od razu podjąłem decyzję o tym, że będę montował profesjonalne kino domowe. Trzeba było na ten fakt od razu przygotować odpowiednie miejsca, w których zamontowane zostaną głośniki. Dlatego właśnie już na tym etapie skorzystałem z pomocy firmy oferującej fachowy montaż nagłośnienia, ponieważ zależało mi na tym, żeby pomieszczenie miało idealną akustykę. A przy otwartym salonie nie jest to łatwe zadanie, dlatego wiedziałem, że sam nie będę tego podłączał. Teraz w naszym domowym kinie mamy taki dźwięk, że jak oglądamy wspólnie jakiś film to go efekty dźwiękowe słyszalne są po drugiej stronie ulicy. Aż strach pomyśleć co by się działo gdybym podgłośnił kino domowe na cały regulator. W każdym razie jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji. Teraz mamy w salonie zamontowany telewizor dziewięćdziesiąt cali, który zajmuje dosłowne całą ścianę. Osiemnaście różnego rodzaju głośników robi swoje czego efektem jest doskonały dźwięk przestrzenny. Nagłośnienie zostało zaprojektowane przez firmę, którą w tym celu wynająłem. Wszystko profesjonalnie podłączyli i zamontowali, a co najważniejsze przetestowali. Cały zestaw kina domowego kupiłem bezpośrednio w firmie, która go u Nas montowała i dzięki temu na cały sprzęt i jego montaż zyskałem sześć lat gwarancji. To trzykrotnie dłużej niż przy zakupie standardowego sprzętu w sklepie z elektroniką.

Nasze domowe kino kosztowało kilkadziesiąt tysięcy złotych – wliczając w to cenę całego sprzętu wraz z telewizorem. Dla nas jest ono warte każdej wydanej złotówki. Uwielbiamy spędzać weekendowe wieczory przed telewizorem. W każdy piątek i sobotę oglądamy jakiś film familijny, ale zawsze wybieramy taki, w którym są najlepsze efekty dźwiękowe. Nasza domowa sala kinowa robi wrażenie na każdym, kto tylko je zobaczy. Nasi znajomi bardzo chętnie odwiedzają nas tylko po to, żeby obejrzeć z nami jakiś film.