Usuwanie pleśni i grzybów ze ścian

Usuwanie pleśni i grzybów ze ścian

 

Wilgoć w mieszkaniach i domach to obecnie naprawdę spory problem. Nasz klimat nie należy do zbyt wilgotnych ale jednak dość często słyszy się na temat związany z pojawianiem się w budynkach wody, która wnika wgłąb ścian. Nie trzeba wiele by zapuścić mieszkanie i doprowadzić do jego zawilgocenia. W takim przypadku należy skupić się na szybkim poszukiwaniu sposobu, który pozwoli na osuszenie ścian. Wbrew pozorom ściany osuszyć można bardzo skutecznie i względnie szybko. 

Efektywne odgrzybianie ścian

skuteczne odgrzybianie budynkówŚciany naszych domów często na pierwszy rzut oka wydają się bardzo odporne na pojawianie się na nich uszkodzeń. Jednak okazuje się, że ściana może ulegnąć uszkodzeniu nawet przez kontakt z cząsteczkami wody jakie znajdują się w powietrzu. W takim wypadku należy najpierw poszukać metod, które by pozwalały na zlokalizowanie problemu a później należy zająć się osuszaniem. Następstwem po zawilgoceniu ścian jest pojawianie się na nich pleśni a z czasem pojawia się również problem zagrzybienia. W takim wypadku należy już naprawdę poważnie zacząć działać ponieważ przebywanie w mieszkaniu zagrzybionym może powodować niekiedy nawet poważne problemy zdrowotne. Grzyby porastające zawilgocone ściany mogą być wdychane do naszych płuc. Metod związanych z odgrzybianiem jest sporo. Skuteczne odgrzybianie budynków często opierane jest o stosowanie iniekcji krystalicznej. Sposób ten polega na wykonywaniu na ścianie serii otworów. Muszą one mieć odpowiednią głębokość oraz zachować  trzeba pewną odległość między otworami. Następnie w ich wnętrzu umieszczane są specjalne materiały wchłaniające cząsteczki wody. Z reguły jest tak, że do stosowania iniekcji krystalicznej wykorzystywane są mieszaniny cementu portlandzkiego oraz krzemu. Taka mieszanina jest w stanie efektywnie przyciągać cząsteczki wody oraz je wiązać. W efekcie powstają swego rodzaju kryształki od których wywodzi się nazwa metody. Bez wilgoci jaka może znajdować się w ścianach grzyby czy też pleśń nie będą w stanie przetrwać dłużej niż kilka dni.

Ogólnie rzecz ujmując grzyby na ścianach to na ten moment naprawdę poważny problem, z którym zmaga się mnóstwo osób. Gdy nie zadba się o znalezienie przyczyny powstawania wilgoci i się jej nie zlikwiduje to należy liczyć się z tym, że za jakiś czas na ścianach pojawić się może pleśń i grzyb. Wówczas problem będzie już naprawdę poważny. Obecnie sporo usłyszeć można o metodach osuszania ścian również przy wykorzystywaniu najróżniejszych środków chemicznych wchłaniających cząsteczki wody.