Usługi lakierni proszkowej

Usługi lakierni proszkowej

Zastosowanie nowoczesnych technologii w malowaniu metalowych elementów jest obecnie coraz bardziej powszechne. Metoda malowania za pomocą proszku powierzchni naładowanych elektrostatycznie stała się ostatnio niezwykle popularna. Wykorzystuje się ją na przykład do precyzyjnego pokrywania lakierem różnego rodzaju ocynkowanych powierzchni czy też elementów karoserii samochodów. Wielu wykorzystuje tę technologię także podczas malowania maszyn przemysłowych służących produkcji różnych towarów.

Co możemy malować w lakierni proszkowej?

profesjonalna lakiernia proszkowa warszawaMusimy jednak pamiętać, że malowanie proszkowe, chociaż odbywa się z wykorzystaniem specjalnego pistoletu, nie jest tym samym, co malowanie natryskowe. Przede wszystkim różnica polega na zastosowaniu zupełnie innego rodzaju materiałów do malowania. Proszek ma specyficzne właściwości, a jego wykorzystanie wymaga odpowiednich warunków. Istnieją zasadnicze dwie technologie, których używa się podczas malowania proszkowego. Jedna z nich polega na elektrokinetycznej aplikacji proszku, który w rurze ładuje się elektrostatycznie i w chwili, gdy uderza o powierzchnię, która ma być malowana, przyczepia się do niej. To trudna technika, która wymaga wprawy, ale można stosować ją wszędzie tam, gdzie zawodzą inne sposoby malowania proszkowego. Nie wymaga to ładowania prądem elektrycznym powierzchni, która ma zostać polakierowana, a więc można zastosować tą technikę na przykład w przypadku różnego rodzaju urządzeń związanych z elektroniką oraz innych niż metalowe powierzchni. Drugą techniką, o wiele częściej stosowaną w malowaniu proszkowym, jest malowanie elektrostatyczne, które wykorzystuje obecność pola elektrostatycznego. Wymaga to jednak podłączenia naszego malowanego elementu do prądu o odpowiedniej mocy i natężeniu. Pole elektrostatyczne, które wytworzy się w trakcie lakierowania będzie w stanie skutecznie przyciągać proszek, co sprawi, że pomalowane zostaną równomiernie wszystkie elementy naszego obiektu, który chcemy polakierować. Jeżeli interesuje nas profesjonalna lakiernia proszkowa Warszawa jest miejscem, gdzie działa ich naprawdę dużo.

Warto korzystać z usług lakierni proszkowych, ponieważ to miejsca, które są specjalnie przystosowane do stosowania tego typu technologii. Ma ona wiele różnych plusów, dzięki czemu wszystko, co chcemy pomalować, pokryte będzie wytrzymałą i jednolitą warstwą lakieru. Proszek rozpuszcza się za pomocą wysokiej temperatury, jaką wytwarza się za pomocą specjalnego pieca, który musi być na wyposażeniu takiego warsztatu.