Tyle placów ile miejsc

Tyle placów ile miejsc

Osobną kwestią, decydującą o kształcie całego placu do street workoutu, jest jego wielkość. Nikt nie przeczy temu, że duże place do street workoutu mogą być zbudowane z wielu modułów i stacji. Ograniczeniem w budowie placów do street workoutu są fantazja, pieniądze oraz dostępne miejsce. Nowoczesne miejsca pod street workout znajdują się na terenie dużych ośrodków sportu i rekreacji. Cały plac do ćwiczeń kalistenicznych i street workoutu powinien być ogólnodostępny.

Swój własny plac do street workout

plac do street workoutW przypadku street workoutu istnieje także konsumencki wzór placów. Jest on dostępny z opcją montażu, przewidzianą do ogrodu bądź do działki. Coraz częstszym widokiem w Polsce są małe place do street workoutu usadowione w przydomowych ogródkach. Zazwyczaj tego typu place mają dwa lub trzy drążki i stanowisko do pompek australijskich. Istnieją również modyfikacje, przeznaczone dla wspólnot mieszkaniowych, które mogą zdecydować się na zakup placu do street worokoutu i postawienia go na terenie należącym do wspólnoty. Duże place do street workoutu znajdują również zastosowanie jako małpi gaj dla dzieci. Nasze pociechy mogą wówczas uczyć się podstawowych ruchów związanych z kalisteniką, rozwijać swoją motorykę, siłę i cieszyć się sportem. Plac do street workout powinien wówczas posiadać drabinki poziome, idealne do nauki chwytu i przeskakiwania z drążka na drążek. Wszystkie place do street workoutu powinny być malowane proszkowo z podkładem antykorozyjnym. Zapewnia to brak zjawisk korozyjnych na około 30 do 40 lat użytkowania. Wówczas, inwestycją będziemy mogli cieszyć się wyjątkowo długo. Bardzo ważne, przy doborze placu jest również jego podłoże. Byłem już na placach o podłożu piaskowym, z maty EPDM, ze zrębków kolorowych, z mat gumowych oraz ze sztucznej trawy. Każde podłoże ma swoje plusy, natomiast część z nich jest nieodpowiednia dla niektórych pór roku. Tak np. podłoże piaskowe jest najmniej praktyczne w zimie. Ciężko nam gołą stopą chodzić po piasku w zimie, ale z kolei piasek nie zamarznie, stąd oszczędzimy sobie ryzyka poślizgnięcia się.

Bez wątpienia, plac do street workout jest rzeczą wartą rozważenie przy zagospodarowaniu posiadanego terenu. Sport w Polsce staje się coraz bardziej modny, co sprzyja zjawiskom takim, jak dofinansowania na obiekty sportowe. Budowanie placów do street workoutu ma korzystny wpływ na sposób spędzania wolnego czasu w warunkach miejskich dla młodzieży. Sport może okazać się dla nich szansą na przyszłość, a także odskocznią od szarości blokowisk.