Terapia laserem Light Sheer

Terapia laserem Light Sheer

Najprościej mówiąc, laser lightheer jest typem lasera używanym do leczenia chorób oczu takich jak jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, katarakty, infekcje oczu i krótkowzroczność. Lightheer laser nie jest laserowym wskaźnikiem, ale laserem, który celuje w specyficzne rodzaje komórek w oku niszcząc chore fragmenty i regenerując tkankę oka.

Jak wygląda stosowanie lasera Lightsheer w praktyce?

skuteczny light sheerLaser typu light sheer wykorzystuje wiązkę światła o typowych właściwościach lasera. Laser świetlny używa lasera do tworzenia skupionej wiązki światła, która celuje w komórki w siatkówce oka (część oka, która otrzymuje światło), które są receptorami światła. Receptory w siatkówce oka mają unikalną reakcję na światło. Te receptory pobierają energię ze światła i wykorzystują ją do komunikowania obecności obiektu lub światła do mózgu. Laser świetlny różni się od zwykłego lasera tym, że skupia się na komórkach, a nie na celu. Wiązka światła wysyła promień do celu, a docelowe komórki są niszczone i zastępowane przez zdrowe komórki. Zdrowe komórki mają zapewnioną nową cyrkulację krwi i nową tkankę do wzrostu. Ta nowa tkanka zapewniałaby również silniejsze widzenie. Laser może spowodować nieznaczną, ale zauważalną zmianę w widzeniu. Zmiana ta zależy od jakości zabiegu. W przypadku leczenia choroby lekki laser może spowodować znaczną poprawę widzenia. Sposób przeprowadzenia zabiegu i stopień zaawansowania choroby decyduje o stopniu poprawy wzroku. Lżejszy laser może powodować ból oczu i wrażliwość na światło. Dzieje się tak, ponieważ laser będzie miał wpływ na chemikalia siatkówki. Laser będzie wiązał się z tymi chemikaliami i wysyłał je do mózgu, jak również do oczu. Jaskra i zwyrodnienie plamki żółtej to dwa schorzenia, które są leczone przez skuteczny light sheer.  Ten szczególny rodzaj lasera jest powszechnie stosowany w medycynie do naprawiania łez, siniaków i znaków na pacjentach. Ze względu na wysoką energię w świetle zwykłego lasera, ma on zdolność do niszczenia wielu różnych tkanek i komórek, co pozwala, aby laser przechodził przez skórę i głęboko we wnętrze organizmu. Ponieważ technika ta obejmuje ten szczególny rodzaj lasera, zaleca się, aby pacjent przed zabiegiem przeszedł dokładne badanie fizyczne. 

Jaskra powoduje, że krew przepływa do oka z większym ciśnieniem niż oko jest w stanie obsłużyć.Jest to nadmiar płynu, który dostaje się do oka. Degeneracja zdarza się, gdy białko w środku oka (RPE – spoczynkowa aktyna) zaczyna rozpadać się. To białko zawiera DNA i inne molekuły, które dostają się do komórek wewnątrz oka. Gdy białko rozpada się, cząsteczki zaczynają poruszać się od jednej komórki do drugiej w oku. To uszkodzenie powoduje problemy z widzeniem.