Szybkę w telefonie wynieniłem na nową

Szybkę w telefonie wynieniłem na nową

 

Nowoczesne telefony komórkowe nazywane smartfonami stały się nieodzownymi towarzyszami każdego naszego dnia. Sam wiem co piszę, ponieważ nie rozstaję się ze swoim telefonem. Mam Samsunga i jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystkie smartfony oferują dzisiaj podobne możliwości, ale niektóre cechują się po prostu lepszymi parametrami. Mój telefon działa bez zarzutów, ale ostatnio miałem sytuację, w której musiałem na kilka dni oddać go do serwisu. Po prostu wypadł mi na chodnik, a to skończyło się źle dla wyświetlacza.

Rozbity wyświetlacz to żaden problem

samsung galaxy - wymiana szybki wyświetlaczaWiększość ludzi na widok rozbitego ekranu wyświetlacza w telefonie dostaje nagłego ataku paniki. Zupełnie nie wiadomo dlaczego, ponieważ jest to taka sama część w telefonie jak każda inna. Wracając do mojej sytuacji też zaczęło się od lekkiego załamania. Miałem telefon w marynarce i schyliłem się, żeby zawiązać buty. Telefon wyślizgnął się z kieszeni wewnątrz marynarki i pechowo spadł ekranem na betonowy chodnik. Po chwilowym strachu związanym z tym zdarzeniem szybko się opamiętałem, bo przypomniałem sobie, że wykupiłem na taką okoliczność ubezpieczenie przy zakupie telefonu. I teraz już wiem, że nie trzeba się martwić posiadając telefon samsung galaxy – wymiana szybki wyświetlacza to kwestia kilku dni telefonu w serwisie. Ja mogłem go wysłać do autoryzowanego serwisu, bo cały koszt naprawy został pokryty przez wykupione ubezpieczenie. Fakt jest taki, że jest się bez telefonu przez kilka dni. Na szczęście w większości przypadków rozbity ekran w smartfonie nie powoduje, że przestaje on działać. Można więc spokojnie skopiować i zabezpieczyć wszystkie dane czy wykonać kopię zapasową ustawień systemowych. Można nawet wyczyścić wszystko z telefonu, żeby nikt do naszych danych nie miał dostępu. Ja tak właśnie zrobiłem i zamówiłem kuriera z serwisu, który odebrał ode mnie telefon do naprawy. Czekałem tylko tydzień, co oznacza, że w serwisie był jedynie pięć dni roboczych. Portem odesłano mi telefon, który wyglądał zupełnie jak nowy.

Nie wiem, ile kosztuje wymiana szybki w telefonie, dlatego na wszelki wypadek wykupiłem przy jego zakupie ubezpieczenie. I przydało się, ponieważ kiedy rozbiłem szybkę to od razu mogłem z niego skorzystać. Jednak szybkę w telefonie można naprawić również w dowolnym serwisie, chociaż w telefonach na gwarancji lepiej to zrobić w autoryzowanym dla danej marki punkcie naprawczym. Chcę tylko powiedzieć, że rozbity w telefonie wyświetlacz nie jest w żadnym stopniu powodem do paniki. Wystarczy jedynie skopiować lub usunąć dane i oddać go do serwisu.