Światła na koncercie

Światła na koncercie

Oświetlenie podczas koncertów jest bardzo ważną i integralną częścią całego wydarzenia, dlatego też przykłada się tak duża uwagę do jakości światłem jaki mają być na danym koncercie. Większości osób wydaje się, że najważniejszy jest dźwięk, lecz to dopiero połowa sukcesu, bo bez światłe dźwięk jest bardzo jałowy, a na koncercie ludzie chcą , mieć jak najlepsze wrażenia wizualne i sensoryczne ze sobą połączone.

Piękne światła na koncertach

oświetlenie koncertów w GdańskuKażdy kto był na koncercie to wie jak bardzo ważne są światła podczas grania danej muzyki. Nie jest to łatwa sprawa, gdyż barwa i częstotliwość muszą być idealnie zgrane z muzyką, więc firma się tym zajmująca musi dokładnie wiedzieć jaki charakter muzyki będzie grany na takim koncercie. Do największych wyzwań należą zawsze koncerty na stadionach a w najbliższym czasie spora ich ilość będzie organizowana na stadionie w Gdańsku. Jest to jeden z większych obiektów w Polsce, wiec nie dziwi fakt, ze oświetlenie koncertów w Gdańsku zawsze jest na najwyższym światowym poziomie. Szczególnie gdy zapraszana jest jakaś międzynarodowa gwiazda, która jest podczas swoje tournee własnie w Polsce i jej fani zjeżdżają się praktycznie z całej Polski i innych okolicznych krajów. Dlatego też wszystko musi być w jak najlepszym porządku, a  szczególnie same światła, bo musza one docierać praktycznie w każdy koniec takie stadionu. Firma która się ty zajmuje musi zainstalować na terenie cało obiektu wszelkiego rodzaju oświetlenie, a jest z tym kilka dni pracy. Szczególnie, gdy wszytko musi być podwieszone gdzieś na dużej wysokości, to trzeba w to zaangażować jeszcze specjalne podnośniki. Warto dodać, że firma oświetleniowa musi zainwestować bardzo dużo pieniędzy w swoje lampy, b nigdy oni nie wiedza jaką umowę podpiszą w kolejnym sezonie. Chcąc obsługiwać najlepsze imprezy w Europie firma taka musi się liczyć ze sporymi inwestycjami, aby móc zaprezentować się jak najlepiej, jednak wtedy zyskują oni jeszcze lepsza renomę na rynku i są zapraszani an coraz to bardziej wartościowe imprezy. Wtedy jak wiadomo inwestycja zwróci się w o wiele szybszym czasie, na czym zależy każdemu właścicielowi.

Jak widać światła na koncertach odgrywają równie ważną role co sama muzyka, dlatego tez najlepsze koncerty i wydarzenia są wtedy, gdy te dwa elementy ze sobą współgrają. Dlatego też wato wybierać tylko te firmy, które znają już obiekt na którym będzie taki koncert organizowany, bo ich praca będzie o wiele szybsza, bo wiedza oni dokładnie co i gdzie zamontować.