Strefy chłodzenia wina

Strefy chłodzenia wina

Pierwsze chłodziarki do wina były prostymi urządzeniami chłodniczych mającymi za zadanie jedynie wyeksponowanie i schłodzenie winą. Ewolucja rozwiązań technicznych w tych urządzeniach poszła w kierunku stworzenia w pełni profesjonalnego urządzenia. W tej chwili znawcy win mogą w dowolnym miejscu instalować chłodziarki do wina i kolekcjonować ulubione trunki na wzór tych przechowywanych w najlepszych piwnicach.

Jedna, dwie, trzy strefy chłodzenia

wielostrefowa chłodziarka na wino do zabudowyNiektórzy kolekcjonerzy mają wśród swoich ulubionych win trunki czerwone, białe i różowe. Wielostrefowa chłodziarka na wino do zabudowy pozwala na jednoczesne dojrzewanie i przechowywanie tych trzech rodzajów wina. Wymaga to wydzielenia w chłodziarce dwóch lub trzech komór chłodzenia innymi temperaturami wskazanymi do poszczególnych win. Osobne termostaty spęłniaja funkcję rozdziału temperatur. Najczęściej na rynku spotyka się chłodziarki do wina jednostrefowe lub dwustrefowe. Ma to związek z tym, że rozmiary sprzętu pod zabudowę są bardzo ograniczone i często nie jest możliwe zbudowanie trzystrefowego wnętrza. Duża wielostrefowa chłodziarka na wino do zabudowy występuje jako element wyposażenia dużych piwnic i salonów o dużej powierzchni. Stanowią one ciekawy element wystroju wnętrz. Chłodziarki wielostrefowe z reguły mają wyższą cenę ze względu na dodatkowy element komplikacji budowy. Są one również wyposażone w inne niezbędne elementy. Posiadają regulację wilgotności powietrza między 50-70%. Muszą być zaopatrzone w bardzo dobry system eliminacji drgań z dwóch powodów. Wino nie znosi drgań w procesie dojrzewania. Muszą być one zniesione ze względu na sam fakt zabudowania gdzie drgania nie mogą mieć miejsca. Wyposażenie chłodziarek pod zabudowę w półki wykonane tak by butelki mogły leżeć poziomo daje gwarancję właściwego położenia. Półki wykonuje się z drewna lub metalu. Warto wspomnieć, że sterowanie ustawieniami chłodziarki do wina odbywa się elektronicznie poprzez panel dotykowy. Obudowa chłodziarek pod zabudowę jest bardzo dobrze zaizolowana by nie przenosić temperatury z urządzenia na środowisko zabudowy. Szyba drzwiczek zaopatrzona jest w filtry chroniące przed UV.

Chłodziarki pod zabudowę to wyjście naprzeciw tym użytkownikom, którzy lubią i mogą zabudować sprzęt AGD. Odpowiednio zabudowana zgodnie z instrukcją producenta winiarka będzie spełniać swoją rolę domowej piwniczki przez długie lata. Dojrzałe wina będą cieszyć oko i podniebienie właściciela kolorem i smakiem godnym najbardziej renomowanych piwnic.