Sprawdzone promienniki podczerwieni

Sprawdzone promienniki podczerwieni

Ogrzewanie z wykorzystaniem gazu czy też energii elektrycznej od kilkudziesięciu lat uchodzi za najdroższe i zarazem najmniej opłacalne ze wszystkich rozwiązań. Stereotyp ten próbowano już wielokrotnie obalić i dopiero teraz zaczęło się to udawać. Bezpośredni wpływ na to miało pojawienie się promienników na podczerwień, które świetnie sprawdzają się do ogrzewania domów. Urządzenia te wykorzystują energię elektryczną, która konwertowana jest na fale podczerwieni emitowane w stronę osób zgromadzonych w pomieszczeniu.

Efektywne systemy grzewcze

ścienne panele grzewcze na podczerwieńW kwestii ogrzewania niemal od zawsze dominuje ogrzewanie tradycyjne wykorzystujące konwekcję. W tym rodzaju ogrzewania powietrze uprawiane jest w ruch ale wcześniej jest podgrzewane przez grzejniki. Rozwiązanie to jest niezbyt korzystne dla naszego zdrowia bowiem powoduje wznoszenie się kurzu. Niemniej jednak nie to w tym ogrzewaniu jest najgorsze. O wiele bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowia jest to że grzejniki podgrzewają, a nawet przypalają kurz, który jest wdychanie wnętrza naszych płuc. W ogrzewaniu konwekcyjnym zanim zaczniemy odczuwać ciepło to najpierw ogrzane zostanie powietrze oraz mury naszego domu. W przypadku wspomnianych wcześniej promienników na podczerwień sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W ich przypadku mury nie są w ogóle podgrzewane ale osoby przebywające w pomieszczeniu odczuwają komfort cieplny. Dzieje się tak za pośrednictwem fal podczerwieni, które wnikają do wnętrza naszego ciała powodując podgrzewanie zewnętrznych jego partii. Decydując się na zainwestowanie w tego typu rozwiązania zostaną nam przedstawione ścienne panele grzewcze na podczerwień, które występują również w wersji ozdobnej. Zamontowanie takich paneli jest w zasadzie dziecinnie proste jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup paneli wraz z usługą ich montażu w naszym domu. Największym problemem przy montażu jest bowiem znalezienie odpowiedniego miejsca dzięki czemu zwiększy się efektywność działania promienników.

Mnóstwo osób, którzy posiadają już systemy grzewcze oparte o fale podczerwieni ceni sobie to, że systemy te są gotowe do użytku już od momentu ich włączenia do prądu. Przychodząc do wychłodzonego mieszkania wystarczy więc włączyć promiennik aby niemal natychmiast odczuwać przyjemne ciepło. Jest to więc o wiele lepsze niż korzystanie z klasycznych rozwiązań, w których na ogrzanie domu o dużej powierzchni trzeba dość długo poczekać. Promienniki sprawdzają się więc idealnie nawet budynkach o bardzo dużej kubaturze bowiem w ich przypadku nie ma konieczności podgrzewania powietrza.