Sposoby na wydajne jonizowanie wody

Sposoby na wydajne jonizowanie wody

Proces jonizacji wody ma na celu podniesienie pH wody oraz obniżenie jej ORP. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu jonizatorów wody, które wykorzystują elektrolizę albo specjalne minerały. Jonizacja wody zachodzi w procesie elektrolizy. W przypadku jonizatorów przelewowych urządzenie włączone do zasilania powoduje jonizację wody przy pomocy dwóch elektrod, czyli anody i katody. Co jeszcze warto wiedzieć na temat procesu jonizacji oraz możliwych do uzyskania w nim efektów? Jakie są zalety jonizacji?

Stosujemy wydajne metody jonizacji wody

wydajne jonizowanie wodyW przypadku jonizatorów przepływowych zarówno potencjał redoks, jak i zmiana pH wody, następują dzięki typowej elektrolizie wody. Urządzenia tego typu dodatkowo są wyposażone w filtry głębokiego oczyszczania, dzięki czemu pozwala to na oczyszczenie wody z zanieczyszczeń chemicznych, metali ciężkich oraz bakterii. Warto zadbać o wydajne jonizowanie wody. Sama elektroliza wodna może powodować ważne zmiany w chemii wody. Pierwszą z nich jest zmiana wartości ORP wody, dzięki czemu ujemna woda z ORP staje się silnym przeciwutleniaczem, który pozwala na oczyszczenie organizmu, a także neutralizuje wolne rodniki. Druga zmiana w chemii wody to zmiana wartości jej pH. Woda alkaiczna pozwala na zrównoważenie chemii ciała i jednocześnie utrzymuje optymalny poziom pH. Dodatkowo picie wody alkaicznej poprawia zdolność organizmów ludzkich do buforowania kwasów. Trzeci ważna zmiana to ta dotycząca zmian w strukturach molekularnych wody, co pozwala na lepsze nawodnienie, a rozmiar cząsteczek staje się mniejszy i pozwala na lepsze wchłanianie przez organizm. Wbrew pozorom sam jonizator wody alkaicznej nie jest to innowacyjny ani nowoczesny wynalazek. Technika jonizacji jest naturalną konsekwencją odkrycia zjawiska elektrolizy przez Michaela Faradaya. Woda alkaiczna stała się owocem dalszych badań nad wykorzystaniem chemikaliów będących pod wpływem działania zewnętrznego napięcia i w efekcie jest z powodzeniem współcześnie stosowana.

Pierwsze profesjonalnie przygotowane jonizatory wody powstały pod koniec dziewiętnastego wieku w efekcie badań japońskich naukowców zajmujących się zastosowaniem elektrolizy. Wykorzystali oni to zjawisko do zmiany struktury poszczególnych kropli wody, a technika tych urządzeń jest imitacją zachodzących naturalnie procesów. Zjonizowana woda alkaiczna posiada lekki ładunek elektryczny, który jest antyoksydantem oraz posiada właściwości alkaiczne. Jest to woda miękka, bezwonna i o smaku wody deszczowej, która wpływa korzystnie na organizmy.