Sposób na tłuszcz w kuchni

Sposób na tłuszcz w kuchni

 

Plamy w kuchni po smażeniu tłustych potraw mogą spędzić sen z powiek każdemu. Szczególnie, gdy posiłek jest zjedzony, a zostało sprzątanie. Trzeba wziąć gąbkę, dużo płynu do naczyń albo jakiegoś innego specyfiku i szorować. Szorowanie zwykle wywołuje u nas konkretny ból w ramieniu, ponieważ trwa to za długo i kiedy już zaczniemy pracę wypadałoby skończyć. Co zrobić, aby nie marnować czasu i sił na wykonywanie obowiązku zmywania plam tłuszczu?

Kuchenny odtłuszczacz metodą na oporne plamy

odtłuszczacz do kuchniNadchodząca wiosna zwiastuje porządkom. W wielu domach wszyscy wyciągają środki chemiczne, aby odświeżyć dom po zimie. Trzeba wyprać firany, wypolerować podłogi, wyszorować kanapy. Każde pomieszczenie z osobna będzie miało gruntowne czyszczenie. Jednym z miejsc jakie są ważne w naszym domostwie jest kuchnia. Jest to miejsce kluczowe, ponieważ robimy tam posiłki, które najchętniej wykonuje się w czystości. Nikt nie chce robić ciasta na blacie, który cały jest w okruszkach. Albo kuchenka w plamach tłuszczu, przez który chcemy zamontować drzwi do kuchni, aby potencjalni goście nie musieli oglądać tego pobojowiska. Poza tym robienie posiłków w brudnej kuchni jest bardzo niehigienicznym zajęciem i możemy przez to nabawić się problemów z żołądkiem albo coś podobnego. Specjalne mleczko, płyn do naczyń, aby odświeżyć dawno nieużywane naczynia i szkło. Jednak tylko specjalny odtłuszczacz do kuchni pozwoli nam skutecznie usunąć plamy tłuszczu z kuchenki i innych miejsc, które zostały nim ubrudzone. Jest to naprawdę wydajny i skuteczny środek. Jedyne co musimy zrobić to spryskać powierzchnię odtłuszczaczem albo natrzeć w zależności od posiadanej przez nas wersji, chociaż wersja z atomizerem jest na pewno wygodniejsza. Rozprowadzony produkt zostawiamy na wystarczającą ilość czasu, aby zaczął działać. Możemy co jakiś czas sprawdzić to przecierając szmatką albo gąbką. Na pewno nie zajmie to dłużej niż pół godziny, a międzyczasie możemy wysprzątać coś innego. Na sam koniec wystarczy przetrzeć mokrą ścierką nawierzchnię, a następnie ręcznikiem papierowym. Bez szorowania, bez nadużywania siły. Kuchnia znowu będzie lśniła!

Powierzchnie w kuchni często ulegają silnemu zabrudzeniu tłuszczem. W końcu jest to miejsce, gdzie przebywamy sporą ilość czasu. Smażymy na patelni albo olej przypadkiem się rozleje. Jest na to bardzo szybkie rozwiązanie, dzięki któremu nie będziemy musieli marnować czasu na bezcelowe szorowanie. Odtłuszczacz w butelce z atomizerem albo bez atomizera i plamy szybko znikną.