Specyfika umowy leasingu

Specyfika umowy leasingu

W dzisiejszych czasach coraz więcej przedsiębiorców, zwłaszcza tych młodych, którzy dopiero zaczynają prowadzić swoją działalność gospodarczą decyduje się na zawarcie z innym przedsiębiorcą umowy leasingu. Jest to dla nich możliwość nabycia niezbędnego sprzętu biurowego, ale przede wszystkim samochodu, który posłuży im do bardziej efektywnego prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy nie będą musieli ponosić wysokich kosztów wejścia w posiadanie samochodu lub innego urządzenia.

Na czym polega umowa leasingu?

samochody leasing w katowicachDecydując się na zawarcie umowy leasingu należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych rzeczy, które dotyczą tego przedmiotu. Po pierwsze stroną tej umowy może być wyłącznie przedsiębiorca. Umowa leasingu dotyczyć może jedynie rzeczy ruchomych. W związku z tym nie mamy możliwości zawarcia umowy leasingu dotyczącej nieruchomości. Z tego też powodu możemy zauważyć, że najbardziej popularnym typem umów leasingu jest umowa, która dotyczy leasingu samochodu. Jej zaletą jest to, ze leasingobiorca wchodzi w posiadanie danego przedmiotu i może z niego swobodnie korzystać. Jego obowiązkiem jest zapłata określonych w umowie rat leasingowych. W wielu przypadkach są one niższe, niż raty kredytu, który moglibyśmy wziąć na jego zakup. Obecnie samochody w leasing możemy nabyć zarówno w salonach samochodowych, w komisach, a także od firm, które zajmują się udzielaniem leasingu. Tego typu firm jest obecnie bardzo dużo. Z tego też powodu, jako osoby potencjalnie zainteresowane zawarciem takiej umowy mamy bardzo duży wybór różnych miejsc. Jeśli chodzi o niedrogie samochody leasing w katowicach bardzo często możemy spotkać w każdym z wyżej wymienionych miejsc. Dzięki temu możemy dokonać bardzo korzystnej transakcji dotyczącej nabycia pojazdu, a czasem także innego sprzętu. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie sprawdzić dostępne w ofercie marki oraz modele. Nieraz możemy bowiem potrzebować więcej niż jednego pojazdu. W związku z tym dokonanie wyboru może nie być proste.

Nie mniej jednak w tego typu miejscach pracują zawsze osoby, które będą w stanie udzielić nam dokładnych porad w zakresie dotyczącym zarówno kwestii finansowych, a także kwestii związanych z funkcjonalnością danego modelu samochodu. W ten sposób będziemy w stanie łatwiej podjąć decyzję, która będzie opierała się na większej znajomości danych. Unikniemy w ten sposób zawarcia umowy, której przedmiotem będzie pojazd lub inny przedmiot, z którego niekoniecznie będziemy zadowoleni.