Specjalistyczna pomoc niezbędna w wyjściu z narkomanii

Specjalistyczna pomoc niezbędna w wyjściu z narkomanii

 

Jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych współczesnego społeczeństwa jest uzależnienie od narkotyków. Konsekwencje nałogu są bardzo różnorodne, zależą od rodzaju przyjmowanych substancji. Substancje psychoaktywne wykazują działanie toksyczne, negatywnie oddziałują na funkcjonowanie społeczne, rodzinne oraz prawne. Uzależnienie polega na wewnętrznym przymusie sięgania po substancję chemiczną, która wprowadzana do organizmu przez długi czas, wywołuje reakcje fizjologiczne, psychiczne i emocjonalne.

Duża skuteczność specjalistycznej pomocy w leczeniu narkomanii

pomoc w uzależnieniu od narkotykówSprawia to, że osoby uzależnione często ponownie sięgają po narkotyki. Długotrwałe przyjmowanie środków odurzających może powodować ogromne spustoszenie w ludzkim organizmie, często towarzyszą zmiany w wyglądzie fizycznym, nadpobudliwość, problemy z górnymi drogami oddechowymi, obniżony nastrój, a także brak chęci do życia i stany depresyjne. Narkomani często mają zaburzenia łaknienia, co skutkuje spadkiem masy ciała oraz ogólnym wyniszczeniem organizmu. Obniża odporność, mogą pojawić się zakrzepy żylne, a także innego rodzaju symptomy, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często towarzyszą im także choroby psychiczne, zaburzenia osobowości, wahania nastroju, depresja oraz psychozy. Narkotyki zaburzają funkcje narządów wewnętrznych, mózgu, serca, nerek, a także wątroby. Konieczna jest zatem znalezienie specjalistów, których zadaniem jest pomoc w uzależnieniu od narkotyków. Po odstawieniu substancji psychoaktywnych pojawia się tak zwany głód narkotykowy, czyli wewnętrzny przymus zdobycia ich za wszelką cenę. Często pojawiają się także objawy abstynencyjne, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Pomocne bywają zatem odpowiednie środki farmakologiczne, a także kroplówki detoksykujące, które oczyszczają organizm z nagromadzonych toksyn. Leczenie uzależnień jest bardzo trudne, nie zawsze kończy się sukcesem. Konieczne jest, by osoby uzależnione współpracowały z terapeutą, świadomie i dobrowolnie zdecydowały się na odwyk. Wówczas istnieje największa szansa, iż leczenie przyniesie pożądane rezultaty.

Indywidualnie dobrana pomoc, a także specjalistyczne działania umożliwiają skuteczne odstawienie środków psychoaktywnych i poradzenie sobie z uzależnieniem psychicznym oraz fizycznym. Dzięki pomocy specjalistów skutecznie można poradzić sobie z tą wyniszczającą organizm chorobą, psycholodzy i terapeuci dobierają leczenie indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, a właściwie przeprowadzona terapia, zastosowanie metod behawioralno-poznawczych, ma na celu rozpoczęcie nowego życia bez konieczności sięgania po substancje psychoaktywne.