Solidnej marki rozdzielnica budowlana

Solidnej marki rozdzielnica budowlana

Energia jest istotna w naszym życiu, dzięki niej możemy korzystać z zasilania energetycznego na terenie budowy. Jest to jedno z podstawowych działań podczas przygotowań do rozpoczęcia prac budowlanych. Każdy plac budowy jest inny, tym samym mamy różne wymagania w zakresie rozdziału energii.

Wiele zalet rozdzielnic budowlanych

rozdzielnice budowlaneRozdzielnica budowlana jest rozdzielnicą elektryczną, która służy do zasilania tymczasowych instalacji elektrycznych. Podczas sezonu budowlanego kiedy organizuje się plac budowy to zakłada się właśnie rozdzielnice. Chronią one instalacje przed skutkami na przykład zwarć. Rozdzielnica budowlana jest wykorzystywana na przykład palcach budowy oraz może zasilać imprezy masowe. Rozdzielnice budowlane mają tą zaletę, że mogą pracować na otwartej przestrzeni, a także mogą być wykorzystywane wewnątrz budynku. Podczas budowy jest zwyczaj, że koszt zużytej energii rozliczany jest z głównym wykonawcą inwestycji wówczas przedsiębiorca inwestujący w narzędzia pracy jakimi są rozdzielnice budowlane oczekuje wszechstronnych i bezpiecznych rozwiązań, które  będą powodowały bezpieczne użytkowanie na różnego typu obiektach. Warunki pracy rozdzielnic budowlanych nie są najłatwiejsze, gdyż często mamy do czynienia z opadami atmosferycznymi i ogólnie ze zmienną pogodą. Ponadto rozdzielnica na co dzień jest obsługiwana przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji elektrycznych, co powoduje, że powinna ona być tak skonstruowana, aby te osoby nie miały dostępu do miejsc niebezpiecznych, gdzie części czynne będące pod napięciem nie są osłonięte. Prace na budowach są płynne a więc istnieje potrzeba częstego przenoszenia rozdzielnicy na budowie. Pracownicy potrzebują zasilania w wielu miejscach, na różnych kondygnacjach powstającego obiektu. Praca na dużych budowach to zwykle wielu podwykonawców. Każdy z nich zużywa w różnych proporcjach wodę i prąd, przy czym koszty energii mogą się znacznie różnić w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Coraz częściej firmy budowlane rozliczają się właśnie za pomocą rozdzielnic. Określają one precyzyjnie ile zapłacą za zużyte media. Wiąże się to z koniecznością sprawiedliwego rozliczenia się między sobą, ponieważ często na jednej budowie pracuje kilka firm. 

Mają oni na przykład różną liczbę pracowników a zatem jest potrzeba dokonania rozliczeń między wszystkich. Rozdzielnica z wbudowanym licznikiem energii jest w tym przypadku rozwiązaniem, które pozwoli na precyzyjną kontrolę i rozliczenie energii, którą zużyliśmy do prowadzenia robót budowlanych. Kierownicy i osoby pracujące na budowach bardzo sobie to cenią.