solidne przecinarki plazmowe

solidne przecinarki plazmowe

Zastosowanie przecinarki plazmowej w cięciu elementów metalowych z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego sposób ten jest niezwykle efektywny, a sam koszt urządzenia staje się coraz niższy. Z pewnością ich zakup powinny rozważyć nowocześniejsze warsztaty, którym zależy na zachęcaniu klientów do skorzystania z usług z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Samo działanie tego urządzenia jest stosunkowo proste i z pewnością nikt nie powinien mieć problemów z jej obsługą.

Zasada działanie przecinarki plazmowej

solidne przecinarki plazmoweCięcie plazmowe polega na topieniu oraz wyrzucaniu metalu ze szczeliny cięcia przy pomocy plazmowego łuku elektrycznego, który charakteryzuje się dużą energią kinetyczną. Wszystko za sprawą technologii cięcia plazmą, która wykorzystuje wysoką temperaturę w jądrze łuku plazmowego. Urządzenia w procesie cięcia wykorzystują wyłącznie prąd DC o ujemnej biegunowości. Źródłem prądowym są zwykle inwentory oraz prostowniki tyrystorowe. Decydując się na zakup tego urządzenia warto wybrać solidne przecinarki plazmowe, które będą w stanie przeciąć materiał nawet o sporej grubości. Producenci urządzeń podają bowiem maksymalną grubość cięcia, różni się więc ona pomiędzy poszczególnymi modelami. Wśród podanych grubości cięcia wyróżnić możemy maksymalną grubość cięcia rozdzielającego, a także maksymalną grubość cięcia jakościowego. Pierwsza z nich określa głębokość na jaką przecinarka może rozdzielić materiał. Kolejna wartość z kolei podaje maksymalną głębokość rozdzielania materiału. Producenci zwykle podają jedynie grubość cięcia w przypadku materiałów ze stali węglowej. Nie jest to jednak żadna przeszkoda jeśli wiemy, że grubość cięcia aluminium jest zbliżona właśnie do stali węglowych. W przypadku kiedy chcemy się dowiedzieć jaka jest grubość cięcia stali stopowych, wystarczy obniżyć podaną grubość o około 30%. Równie ważnymi parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu są prędkość cięcia, maksymalny prąd, cykl pracy, chłodzenie palnika plazmowego, a także parametry gazu plazmowego.

Odpowiednie dobranie przecinarki plazmowej pozwala na efektywne oraz wydajne cięcie. Urządzenie to z pewnością ułatwia wiele zadań, z tego względu jego obecność możemy dostrzec w coraz większej liczbie warsztatów. Stają się one bowiem nieodłącznym ich elementem. Sprawniejsza oraz bardziej efektywna praca dzięki użyciu przecinarki plazmowej sprawia, że zakład zwiększa swoją wydajność, a tym samym zyski. Jest to zatem doskonałe uzupełnienie warsztatowego ekwipunku.