Salon marzeń

Salon marzeń

Salon to bez wątpienia centralne pomieszczenie w każdym mieszkaniu bądź domu. To tutaj znajduje się strefa rozrywki, relaksu oraz odpoczynku. Z tego pomieszczenia korzystają wszyscy domownicy, dlatego jego aranżacji trzeba poświęcić najwięcej czasu i uwagi. Jeśli naprawdę chcemy czuć się w nim komfortowo, warto pomyśleć o wykonaniu projektu. W Krakowie znajdziemy wiele firm, które podpowiedzą nam, jak urządzić funkcjonalny salon.

Jak urządzić komfortowy salon?

projekty salonu w krakowiePlanując urządzenie salonu należy w pierwszej kolejności określić jego funkcje. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co najczęściej będziemy robić w tym pomieszczeniu. Odpowiedź pozwoli wydzielić w pokoju dziennym pewne strefy. Dodatkowo podpowie nam, jakie meble i sprzęty sprawdzą się najlepiej. Jeśli istnieje taka możliwość, warto zadbać o właściwy metraż naszego salonu. Dzięki temu wnętrze będzie bardziej funkcjonalne, a wyposażenie zostanie praktycznie rozmieszczone. Pokój dzienny powinien mieć minimum 25m2, a maksymalnie 40m2. Zbyt duże powierzchnie sprawiają, że wnętrze wydaje się puste i zimne. Jeśli ciekawią nas projekty salonu w Krakowie, warto poszukać architekta, który dopasuje styl i kolor do naszego gustu. Dobierając kolory, trzeba wziąć pod uwagę, fakt, że trzeba je zastosować na meblach, ścianach i podłodze. Kolor ścian powinien być dopasowany do koloru mebli i podłogi. Ich barwę można łatwo i często zmieniać, z kolei meble kupuje się na lata. Wybierając styl naszego salonu, warto postawić na sprawdzone i ponadczasowe rozwiązania. Pewne hity aranżacyjne w tym sezonie mogą stać się już niemodne za rok. Poza tym należy kierować się własnym gustem. Podpowiedzi z katalogów i gazet wnętrzarskich traktuj z dużą dozą sceptycyzmu – to, że coś pięknie wygląda na zdjęciu nie oznacza, że również sprawdzi się w Twoim salonie. Ostatni krok w urządzaniu salonu to zakup mebli i dodatków. Obecny rynek oferuje nam meble w różnych kolorach, kształtach, wzorach. Podczas ich wyboru należy kierować się funkcjonalnością oraz jakością.

Samodzielne urządzanie salonu to nie lada wyzwanie. Stworzenie funkcjonalnego i komfortowego wnętrza dla całej rodziny jest trudnym zadaniem. Warto zatem kierować się powyższymi zasadami przy aranżacji tego pomieszczenia. Cały proces powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany oraz rozpoczynać się od określenia potrzeb rodziny. Pamiętajmy, że nie tylko design jest ważny, ale przede wszystkim nasz komfort i wygoda. Salon to centrum naszego domu i to właśnie tam będziemy spędzać swój wolny czas.