Rodzaje pamięci USB

Rodzaje pamięci USB

Istnieje wiele różnych rodzajów pamięci USB, które można kupić. W zależności od tego, co musimy przechowywać i gdzie będziemy go używać, będziemy musieli wybrać odpowiedni dla siebie typ. Poniżej omówimy główne typy kart pamięci USB i ich zalety. Przenośny dysk twardy – te urządzenia są idealne do przechowywania wszystkich dokumentów i zdjęć.

Zalety korzystania z pamięci USB

pamięci usb z nadrukiemPo powrocie do domu z pracy lub szkoły wystarczy podłączyć go do komputera i mieć natychmiastowy dostęp do wszystkich informacji. Możemy wykorzystać również różne rodzaje pamięci usb z nadrukiem jako wymienny dysk twardy. Napęd zewnętrzny – są to najbardziej podstawowe ze wszystkich napędów USB. Pełni tę samą funkcję co przenośny dysk twardy, tyle że jest podłączony do komputera i działa jako miejsce do przechowywania wszystkich dokumentów i zdjęć. Jest to bardzo kompaktowe urządzenie, które jest idealne do użycia, jeśli często korzystamy z komputera i chcemy mieć wszystkie informacje pod ręką. Memory Stick – jest to inny rodzaj dysków zewnętrznych. Są one bardzo małe i można je nosić w różnych sytuacjach. Jeśli chcemy przechowywać dużą ilość informacji na urządzeniu, zwykle idealnie mieszczą się one w kieszeni. Podobnie jak w przypadku przenośnego dysku twardego, możemy używać tego urządzenia jako zamiennika standardowego dysku twardego. Karty pamięci SD – Służą do przechowywania cyfrowych zdjęć i filmów. Są bardzo podobne do przenośnego dysku twardego, ponieważ może działać jako przenośny dysk twardy. Wystarczy podłączyć go do komputera, aby działał jako miejsce do przechowywania wszystkich zdjęć i filmów. Karta pamięci SD ma wbudowaną pamięć, więc nie uszkodzi komputera. Napędy Zip – jest to rodzaj urządzenia pamięci masowej, które ma więcej miejsca niż inne typy urządzeń pamięci masowej. To urządzenie działa w taki sam sposób, jak przenośny dysk twardy, tyle że jest przeznaczone do przechowywania dużych ilości danych zamiast samych zdjęć i filmów. Można na nich przechowywać filmy, muzykę, gry i zdjęcia. Doskonale nadają się do przechowywania wszystkich plików i pomagają utrzymać je w porządku. Pamięci flash USB – są podobne do kart pamięci, ale są nieco mniejsze. Podobnie jak karty pamięci, mogą one przechowywać pliki cyfrowe, ale mogą być również używane jako zewnętrzny dysk twardy. Po włożeniu do komputera możemy użyć go, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do wszystkich plików i folderów. Są to różne typy urządzeń pamięci masowej, które można znaleźć.

Chociaż możemy korzystać z wielu z nich jednocześnie, najlepsze są te, które będą miały wbudowaną przestrzeń dyskową. Są również tymi, których można użyć do wymiany dysku twardego i jest to świetny plan tworzenia kopii zapasowych na komputerze i innych plikach.