Rodzaje folii do balotów

Rodzaje folii do balotów

 

Czym jest sianokiszonka? To bardzo dobre i ciekawe pytanie, nawet jeżeli nie mamy zamiaru samodzielnie czegoś takiego przygotowywać lub wykorzystywać jako paszę do zwierząt, bo tym właśnie jest. Jeżeli dobrze wybierzemy folię do balotów, to możemy skutecznie przeprowadzić proces kiszenia trawy, który jest konieczny do tego, żeby wspomniany na samym początku produkt mógł powstać. Folia jest dowodem na to, że proces kiszenia możemy przeprowadzać na naprawdę dużą skalę, ale żeby to zrozumieć powinniśmy się jej dokładnie przyjrzeć i uwzględnić wszystkie szczegóły.

Jak postępujemy z foliami do balotów?

polecana folia do balotówSposób wykorzystywania takich folii może nas bardzo szybko i łatwo naprowadzić na to, jakie powinny mieć właściwości, bo pamiętajmy, że w większości przypadków baloty sianokiszonki przygotowujemy przy użyciu naprawdę zaawansowanych maszyn. Zresztą właśnie z tego powodu taka folia sprzedawana jest w postaci specjalnie przygotowanych rolek, które zajmują mało miejsca i jednocześnie mają sobie folię o naprawdę imponującej powierzchni. Polecana folia do balotów musi w związku z tym wytrzymywać duże naprężenia i nie może się też przesadnie rozciągać. Ze względu na sposób przechowywania takiej sianokiszonki liczy się to aby zachowała ona swoją oryginalną grubość. Przecież to właśnie ta folia ma skutecznie chronić przez cały czas zawartość przed zanieczyszczeniami. O dobrej jakości paszy przygotowanej w ten sposób możemy mówić, wtedy gdy nie występuje tam żadna pleśń, a będzie tak, jeżeli zyskamy pewność, że do środka nie przedostanie się powietrze. Grubość folii dopasowujemy więc do tego, jakich warunków się spodziewamy, bo najlepsze egzemplarze wytrzymują nawet gradobicia. Jest ona też tak przygotowana, że noże maszyny mogą bez problemu odcinać fragmenty o określonych długościach. Kolor to kolejna istotna kwestia, do której możemy podejść na wiele różnych sposobów. Ważne jest jednak to, że właściwości pozostają takie same, bez względu na dodany barwnik.

Najbardziej popularną wersją jest oczywiście biała, bo nie nagrzewa się ona mocno nawet w intensywnym słońcu, a to także ma wpływ na przebieg zachodzących we wnętrzu procesów. Ze względów praktycznych można jednak zdecydować się również na egzemplarze czarne lub zielone. To pozwoli nam na bardzo łatwe rozróżnienie poszczególnych balotów przygotowanych w różnych okresach. Dzięki foliom do balotów skutecznie unikamy strat tej cennej paszy i sprawiamy, że jest ona zawsze najlepiej przyswajalna dla zwierząt różnych gatunków.