Psy w wygodnych legowiskach

Psy w wygodnych legowiskach

Wiele osób ma problem z tym, aby oduczyć psa leżenia na przykład na kanapie lub łóżku. Zasadniczo nie jest to trudne, jeśli się odpowiednio do tego podchodzi. Pies musi wiedzieć, że on również ma swoje miejsce, w którym może leżeć oraz odpoczywać. Dlatego polecam zakupić legowisko dla psów, które będzie wygodne. Najlepiej jeśli wykonane jest z miękkiego materiału. Dzięki temu pies nie tylko będzie spał w komfortowych warunkach, ale również będzie mu ciepło. Psy domowe lubią mieć zapewnione ciepło.

Legowiska dla psów

wygodne legowiska dla psówLegowiska dla psów są świetne, aby nauczyć zwierzę, w którym miejscu powinno spać. Dzięki takim legowiskom psiaki nie mają problemu z przestawieniem się i zamiast na kanapę wchodzą na swoje miejsce. Wygodne legowiska dla psów kupisz w sklepach zoologicznych, a także w wielu sklepach internetowych. Najlepiej jeśli mają mocny kolor, ponieważ psy tylko takie barwy są w stanie rozróżnić. Trzeba też wiedzieć, że legowisko musi być wykonane z materiałów, które chłoną zapach. Tym samym pies rozpozna, że spał w tym miejscu i że jest to jego kawałek materiału. Rozmiar legowiska zależy od tego, jakiej wielkości psa posiadamy. Jeśli jest to mały szczeniak, ja zalecam kupić już duże legowisko. Dzięki temu pies nie będzie musiał się przyzwyczajać do nowego. Jeśli miejsca jest za dużo, można położyć koc, a pies w chwili, gdy będzie mu zimno pod niego wejdzie. Każdy pies powinien mieć takie legowisko. Najczęściej jest ono usztywniane za pomocą drewnianej ramy, aby wytrzymało przez dłuższy czas. Można je od czasu do czasu prać ręcznie. Ja polecam za pomocą zwykłego, szarego mydła. W ten sposób nie zmienimy za bardzo zapachu legowiska, a wszelkie zanieczyszczenia zejdą. Pranie jest wymagane co najmniej dwa razy w roku, aby żaden pies nie cierpiał z powodu wypadającej sierści. Najlepiej jeśli legowisko ułożymy około dwóch metrów od źródła ciepła. Jeśli psu będzie za gorąco, samodzielnie przesunie się o kilka metrów dalej. Jeśli będzie zimno, przybliży się do kaloryfera.

Psy to bardzo inteligentne zwierzaki, dlatego można ich nauczyć tego, że każdy ma swoje miejsce do spania. Nawet najbardziej oporny zwierzak po jakimś czasie przyzwyczai się do swojego miejsca i nie będzie chciał z niego wychodzić. Czasem warto, aby każdy pies miał oddzielne legowisko, nawet jeśli posiadasz psy małe. W ten sposób w Twoim domu zapanuje porządek. W przypadku suk polecam zakup większego legowiska, gdyby po jakimś czasie miała młode. Będą one spać razem z nią, a także przebywać tam w chwili karmienia.