Profesjonalny retusz zdjęć

Profesjonalny retusz zdjęć

Mam hodowle psów rasowych, są to owczarki australijskie. Zdobyły już one wiele nagród na całym świecie, dzięki temu moja hodowla jest dość znana w Polsce. Zakochałam się w tej rasie kilka lat temu, kiedy to pierwszy raz miałam okazję na żywo zobaczyć psa tego gatunku. Już po jakimś czasie zdecydowałam wraz z moim mężem, że założymy taką hodowlę. Mieszkamy w dużym domu pod Warszawą, mamy wielki ogród, więc nasze psy żyją w bardzo dobrych warunkach. Właśnie urodził nam się nowy miot, a nasz fotograf, który zazwyczaj robi zdjęcia szczeniętom jest chwilowo za granicą.

Obróbka zrobionych przeze mnie zdjęć

retuszowanie i obróbka zdjęćKażdy szanujący się hodowca, robi swoim zwierzętom dobrej klasy zdjęcia by później móc zamieścić je wraz z ofertą sprzedaży. Szczeniak musi być ukazany z kilku stron by widać było jego wszystkie zalety. Do tej roli mam zatrudnionego własnego fotografa, który zna się na robieniu zdjęć zwierzętom. By takie fotografie były dobre i czytelne trzeba mieć umiejętność uchwycenia psa w ruchu, nie jest to wcale proste zadanie. Niestety mój fotograf jest obecnie niedostępny, a na poszukiwania nowego nie mam w tej chwili czasu. Postanowiłam, że zdjęcia zrobię sama, mam małą lustrzankę, którą umiem się posługiwać, natomiast retuszowanie i obróbka zdjęć zostanie dla profesjonalisty. Zdjęcia wyszły mi przyznam szczerzę średnio, moje umiejętności nie równały się z doświadczeniem mojego fotografa. Jednak wysłałam zdjęcia specjaliście zajmującemu się retuszem fotografii w nadziei, że ulepszy trochę moje zdjęcia. Koszt takiej usługi wcale nie był wysoki, zapłaciłam o wiele mniej niż jakbym miała wynajmować nowego fotografa. Obrobione zdjęcia dostałam już na drugi dzień i tak jak myślałam, okazały się być bardzo dobre. Człowiek, któremu to zleciłam spisał się wspaniale. Po wyretuszowanych przez niego zdjęciach, od razu było widać, że jest specjalistą w swojej dziedzinie. Na pewno jeszcze nie raz skorzystam z jego usług. Fotografie, wraz z opisem piesków wstawiłam od razu na stronę internetową mojej hodowli.

Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z faktu, że po przez zwykłą obróbkę można aż tak naprawić zdjęcie i jego, jakość. Teraz na stronie internetowej widnieją moje zdjęcia obrobione przez profesjonalistę, wyglądają bardzo ładnie, oddają indywidualny charakter każdego ze szczeniąt. Już mam nawet potencjalnych kupców, lecz przed sprzedażą muszę ich lepiej poznać by moje psy trafiły do dobrych domów, w których nie będzie im się działa żadna krzywda i w których będą kochane tak samo jak u mnie.