Profesjonalny plecak do drona Mavic

Profesjonalny plecak do drona Mavic

Praca z dronem była nowością, aczkolwiek szybko przekonałem się jakim ułatwieniem może być takie urządzenie podczas inspekcji placu budowy. Dron mógł dostać się bardzo szybko w wysoko położone części budowy, także te trudno dostępne lub nawet całkowicie zablokowane, a wysokiej jakości kamera pozwalała na dokładne obejrzenie wybranego miejsca w celu kontroli. Przyzwyczaiłem się do jego używania do tego stopnia, iż bardzo rzadko wchodziłem na teren budowy, zamiast tego prowadząc kontrole zdalnie.

Wygodny plecak do drona DJI

poręczny plecak dji mavicZ początku nieszczególnie przejmowałem się metodami transportu drona, trzymając go po prostu na tylnym siedzeniu samochodu lub w bagażniku. Jednak od jakiegoś czasu zacząłem nieco obawiać się o jego stan, szczególnie podczas jazdy, bo o uszkodzenia nie było trudno, a Mavic nie był dronem zaprojektowanym by znosić brutalne traktowanie, posiadając raczej dużo elementów elektronicznych, które były delikatne i podatne na uszkodzenia. Dlatego też postanowiłem dokupić porządną walizkę lub plecak, w którym mógłbym sprzęt przewozić bez obawy o uszkodzenie. Koledzy z drużyny entuzjastów dronów, z którą często uczestniczyłem w wielu pokazach, polecili mi poręczny plecak DJI Mavic, który został zaprojektowany specjalnie do przenoszenia mojego drona. Był to plecak faktycznie profesjonalny, o mocnej i wytrzymałej konstrukcji. Wielu kolegów używało go od dłuższego czasu, i ani razu nie narzekali na jakiekolwiek problemy z wytrzymałością czy szczelnością plecaka. Mocna skorupa z tworzywa sztucznego chroniła zawartość plecaka przed nawet najmocniejszymi uderzeniami, a miękka warstwa wewnętrzna tłumiła wszelkie uderzenia i uniemożliwiała zawartości obijanie się o ściany plecaka. Oprócz głównej komory, wymierzonej dokładnie do wymiarów drona po złożeniu śmigieł, plecak posiadał również mnóstwo mniejszych kieszeni i przegródek, służących do przenoszenia akcesoriów i części zamiennych, dodatkowych baterii czy kontrolera, aczkolwiek najbardziej przydatnym elementem była wodoszczelna kieszeń na kamerę, zamykana na suwak.

Nawet w bardzo mało prawdopodobnym przypadku zalania plecaka, owa kieszeń chroniła kamerę drona przed zalaniem i tym samym przed uszkodzeniem, aczkolwiek sprawdzała się świetnie na codzień, i mogła być także przeznaczona do przenoszenia dodatkowych obiektywów czy delikatnych elementów elektronicznych. Sam plecak należał do raczej wygodnych, a warstwa przylegająca do pleców przypominała wykonaniem wysokiej jakości plecak sportowy. Z takim wyposażeniem, mogłem bez problemu zabierać drona nawet w najdłuższe trasy bez obaw.