Profesjonalne baterie słoneczne

Profesjonalne baterie słoneczne

Panele i baterie słoneczne są coraz bardziej popularne wśród użytkowników domowych, co widać przyglądając się domom jednorodzinnym, na których to można je zobaczyć. Używane są do generowania prądu dla gospodarstwa domowego, co pozwala zmniejszyć koszty utrzymania domu. W Europie promuje się uzyskiwanie energii z odnawialnych źródeł energii i z tą branżą wiąże się wiele nadziei. Co ważne, zakup paneli słonecznych jest przede wszystkim zakupem, który szybko się zwraca.

Jak działają baterie słoneczne?

baterie słoneczne bydgoszczNazwy bateria słoneczna bardzo często używa się błędnie dla określenia modułu fotowoltaicznego (panel solarny, słoneczny). Niepoprawność tego użycia wynika przede wszystkim z zasady działania baterii i modułu fotowoltaicznego. Baterie to urządzenia, których przeznaczeniem jest magazynowanie energii. Podstawą ich działania jest zamiana energii chemicznej w elektryczną. Moduł fotowoltaiczny natomiast przetwarza energię promieniowania słonecznego na prąd stały. Szczególnie polecane są baterie słoneczne bydgoszczTen natomiast konwertowany jest na prąd przemienny przez inwerter (falownik). Wynika z tego, że moduł fotowoltaiczny nie magazynuje energii. Działanie baterii słonecznej opiera się na zjawisku fotowoltaicznym, polegającym na powstaniu siły elektromagnetycznej w wyniku zespołu zjawisk fizycznych w niejednorodnym ośrodku, jaki może być złącze dwóch półprzewodników lub półprzewodnika i metalu, a także elektrolitu i metalu, w następstwie oświetlenia. Ruch nośników, generowanych przez padające kwanty promieniowania słonecznego o energii większej od szerokości przerwy energetycznej półprzewodnika, może być sterowany przez powstałe pola elektryczne. Prowadzi to do ustalenia się różnicy potencjałów elektrycznych między dwoma punktami półprzewodnika. Zjawisko fotoelektryczne może również powstać w jednorodnym półprzewodniku pod wpływem jego oświetlenia. Z pewnością baterie słoneczne dają duże spectrum możliwości i powodują, że inwestując w ich montaż zyskujemy pieniądze.

W przypadku baterii słonecznych uzyskiwana przez nie moc ulega zmniejszeniu w wyniku strat, jakie powodują rozmaite czynniki. Można do nich zaliczyć odbicie promieniowania, wynoszące w okolicach 36%. Natomiast dla powierzchni o odpowiedniej fakturze i pokrytej powłoką antyrefleksyjną, odbicie wynosi tylko 5%. Moc ulega zmniejszeniu również na skutek wpływu temperatury ogniwa, ponieważ jej podwyższona wartość przyspiesza proces rekombinacji dziur, co powoduje w efekcie wzrost przepływu prądu wstecznego.