Profesjonalna regulacja okien

Profesjonalna regulacja okien

Dwukrotnie w swoim życiu potrzebowałam fachowej regulacji okien. Pierwszy raz zdarzyło się to wówczas, gdy byłam jeszcze studentką i mieszkałam w wynajmowanym mieszkaniu mieszczącym się w jednej ze starych gdańskich kamienic, zaś drugi, kiedy już jako mężatka i matka dwójki dzieci zauważyłam znaczące straty ciepła w swoim własnym domu. Obydwa przypadki były zgoła inne, jednak za każdym razem problem sprowadzał się do tego samego  chciałam oszczędzić energię grzewczą.

Problemy z regulacją okien

fachowa regulacja okien gdańskW kamienicy, w której mieszkałam w czasach studenckich były zainstalowane bardzo stare, drewniane okna, które w zasadzie w ogólnie nie posiadały żadnego uszczelnienia. Myślałam jako młoda osoba, że wystarczy jedynie podłożyć jakiś koc pod okno, aby zredukować ubytki ciepła. Myliłam się, należało jednak zrobić o wiele więcej. Na szczęście mój tata przyszedł mi z pomocą i uszczelnił wnęki oraz założył nowe zawiasy, które odpowiednio wyregulował. Kiedy okno nie opadało zbytnio, okazało się, że lepiej dolega i nie powstają żadne szpary, przeze które ucieka z mieszkania ciepło. Drugi raz potrzebowałam pomocy w podobnej kwestii już jako mężatka. Zmieniłam ogrzewanie z centralnego na gazowe i wówczas zaczęłam dokładniej analizować swoje rachunki za ogrzewanie. Odkryłam przy tym, że spore straty ciepła są generowane przez kiepskiej jakości okna, które wprawdzie były plastikowe, jednak nigdy nikt odpowiednio nie sterował ich zawiasami. Na szczęście mój mąż dość szybko zorientował się w tym temacie i zamówił firmę, która pomogła nam rozwiązać nasz problem. Okazało się, że mieliśmy bardzo dużo szczęścia, ponieważ jeśli potrzebna jest nam fachowa regulacja okien Gdańsk, Sopot i Gdynia to miasta, w których z pewnością znajdziemy pomoc w tym zakresie. Nie wiedziałam wcześniej, że właśnie Trójmiasto słynie w Polsce w produkcji wszelkich okiennic. Fachowiec, który odwiedził mnie i męża w naszym domu bardzo profesjonalnie podszedł do sprawy, ponieważ wymienił zawiasy w naszych okiennicach na nowe oraz dokładnie nas przeinstruował, jak się z nimi obchodzić. Od tego czasu sami potrafimy regulować je odpowiednio do naszych potrzeb.

Czasami wydaje nam się, że nie możemy zbyt wiele zrobić, aby zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Okazuje się jednak, że w tym zakresie nawet takie szczegóły jak szczelność okien mogą mieć olbrzymie znaczenie. Wyregulowanie tego elementu naszego domu sprawia często, że maksymalnie redukujemy straty ciepła. Pamiętajmy, że jeśli nie potrafimy sobie sami poradzić z takim zadaniem, możemy zadzwonić po fachowca, który wykona je za nas.