Produkcja krzeseł tapicerowanych

Produkcja krzeseł tapicerowanych

Zajmuje się produkcją mebli do domów prywatnych. Po kilku latach w zawodzie stolarza oraz tapicera zauważyłem, jakie meble najczęściej są u mnie kupowane. Dużo osób obstawia, że chodzi o stoły. Prawda jest zupełnie inna, ponieważ najlepiej sprzedają się krzesła. Zwłaszcza, jeśli pokryte są tapicerką. Można oczywiście dużo mówić o dokładnych parametrach mebli. Właśnie je chciałbym opisać, ponieważ, jak wspominałem, takie zamówienia bardzo często się powtarzają. Myślę, że jest to temat ciekawy, zwłaszcza dla początkujących stolarzy.

Najczęściej zamawiane krzesła tapicerowane

krzesła do jadalni tapicerowaneKrzesła, które są zamawiane u stolarza najczęściej mają trafić do jadalni. Dlatego musza bardzo dobrze wyglądać. Tego typu zlecenia są bardzo dobre, ponieważ obróbka krzeseł z reguły nie trwa długo. Cały komplet złożony z dwunastu sztuk robi się w przeciągu dnia. Krzesła do jadalni tapicerowane zazwyczaj mają być proste. Moda na minimalizm utrzymuje się bardzo długo. Tapicerka jest jednokolorowa, a kolor zazwyczaj jest matowy. Czasami klienci zamawiają dodatkową powłokę na tapicerce, która ma wywoływać efekt lśnienia. Drewno, które jest wykorzystywane do produkcji krzeseł musi być mocne. Ja, jako stolarz polecam dąb lub gruszę. Zarówno pierwszy, jak i drugi gatunek drewna jest bardzo mocny. Tutaj występuje o wiele większa różnorodność kolorów, jednak żadna z barw nie wydłuża pracy. Zdarza się, że do jadalni trafiają krzesła brązowe, czarne, białe, a czasami nawet czerwone. Taka różnorodność jest potrzebna. Jeśli chcesz zajmować się ręczną produkcją takich krzeseł, bardzo polecam Ci zrobienie kilku projektów. Około osiemdziesiąt pięć procent Twoich klientów zdecyduje się na któryś z przedstawionych mu modeli, ewentualnie zmieniając barwę. Podpowiem, że bardzo dobrym sposobem na zrobienie unikatowego projektu dla konkretnej osoby jest odwiedzenie jadalni. Wtedy najlepiej widać, jaki model byłby najlepszy. Można też poprosić o zdjęcia. Duże znaczenie ma stół, ponieważ to przy nim krzesła będą stały. Pod kolor ścian wybierz tapicerkę.

Jeżeli mówimy o produkcji krzeseł, jest to cała wiedza, którą musisz mieć, jeśli chodzi o kontakt z klientem. Kwestii technicznych samemu musisz się nauczyć, jednak nie jest to trudne. Tak naprawdę produkowanie krzeseł to absolutna podstawa, jeśli chodzi o umiejętności stolarskie. Przy okazji można dużo zamówić. Takie zlecenia mam co najmniej trzy w ciągu jednego tygodnia roboczego. Dodam, że nie pracuję w soboty. To bardzo dużo, dzięki temu obrót mojego warsztatu jest duży.