Precyzyjny wydruk trójwymiarowy

Precyzyjny wydruk trójwymiarowy

Figurki kolekcjonerskie w dużych skalach często miewały zawrotnie wysokie ceny, mimo dość miernego wykonania i malowania, zwłaszcza te które dodawane były do najnowszych gier jako dodatki. Szczególnie zawiedzeni wykonaniem modelu, który załączony był do edycji specjalnej naszego obecnie ulubionego tytułu, który piłowaliśmy z ekipą od przeszło trzech miesięcy. Model był tak niechlujnie wykonany, iż nawet zaznajomieni modelarze zgodnie stwierdzili iż nie da się z nim nic zrobić bez poważnych przeróbek, które jednocześnie mogłyby owy model poważnie uszkodzić.

Zaawansowany wydruk skomplikowanego kształtu

druk 3d krakówMimo iż nie byli w stanie przerobić nam naszych figurek, podrzucili nam nieco bardziej niestandardowy pomysł, a mianowicie druk trójwymiarowy. Tak duże modele mogły być bez problemu zeskanowane i przerobione w każdym programie do obróbki grafiki trójwymiarowej, po czym byłyby gotowe do wydrukowania. Jednocześnie pokierowali nas do nowego zakładu prowadzącego druk 3d Kraków. Zakład ten przede wszystkim specjalizował się w wydrukach na zamówienie, często zajmując się tworzeniem unikalnych modeli i figurek, co było oddane w ofercie owej firmy. Modele i figurki miały bowiem swoją osobną kategorię, razem z różnymi rodzajami filamentów o odpowiednich dla takich wydruków właściwościach, jakie mogły zostać zastosowane do ich stworzenia. Zakład oferował również skanowanie i obróbkę samego modelu, łącznie z takimi szczegółami jak skalowanie czy zmiany wyglądu poszczególnych elementów. Nam jednak potrzebny był sam wydruk, tym bardziej iż posiadaliśmy już gotowy model, mogący służyć jako podstawa. Okazało się na miejscu iż nasz projekt nie należy do szczególnie skomplikowanych, choć był dość duży, więc do jego wydruku potrzeba było filamentu o zwiększonej wytrzymałości i twardości, by końcowy wydruk miał wystarczającą odporność na wszelkie obciążenia. Wszystkie szczegóły i detale modelu miały być idealnie zachowane, co do milimetra, a zakład dawał gwarancję na wykonanie, uznając każdą, nawet najdrobniejszą skazę produkcyjną.

Oczywiście, stworzenie tak dużych modeli zajmowało wiele czasu, więc na odbiór zamówienia musieliśmy czekać przeszło dwa tygodnie, jednak było warto czekać, gdyż końcowy efekt przeszedł nasze wszelkie oczekiwania. Modele były niezwykle szczegółowe, dokładnie tak jak je zaprojektowaliśmy, a wykonanie było niesamowicie dokładne, o wiele lepsze niż naszych pierwotnych modeli. Zastosowany filament był na tyle mocny, a jednocześnie elastyczny, iż model mógł wytrzymać nawet upadek z półki bez widocznych uszczerbków.