Poszukiwania pysznych soków owocowych

Poszukiwania pysznych soków owocowych

Bardzo dbam o to, aby moja córka zdrowo się odżywiała. Chociaż ma już kilka lat staram się nie podawać jej przetworzonej żywności, ani słodkich napojów z dodatkiem cukrów. Niestety, nie mam czasu na to, aby codziennie kupować świeże owoce i wyciskać dla niej soki. Zbliżało się lato i wakacje. Wiedziałam, że w upalne dni córka będzie bardzo dużo piła. Zdecydowałam się więc zakupić dużą ilość naturalnych soków owocowych, które będzie miała zawsze pod ręką i będzie je sobie mogła sama wziąć z szafki czy lodówki.

Kupno naturalnych soków owocowych

pyszne soki owocowe bioZależało mi na tym, aby kupić jej pyszne soki owocowe bio. Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś odpowiednio i dostępnego w niskiej, przystępnej cenie. Z pomocą przyszła mi moja koleżanka, która poleciła mi ekologiczny sklep, w którym sprzedawano takie produkty. Ona sama wielokrotnie robiła tam zakupy i była bardzo zadowolona z jakości soków owocowych, które można tam zakupić. Udałam się tam jeszcze tego samego dnia. Faktycznie okazało się, że to był bardzo dobry wybór. Mogłam tam zapoznać się z szeroką gamą ekologicznych, naturalnych soków owocowych. Sprzedawczyni poleciła mi szczególnie soki tłoczone na zimno. Dowiedziałam się od niej, że taka metoda przygotowywania soku gwarantuje, że wszystkie właściwości oraz witaminy zawarte w owocach zachowują się, co przekłada się na fakt, że sok jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Wiedziałam, że takie soki będą odpowiednie dla mojej córeczki. Oczywiście sprawdziłam, czy żaden z wybranych przeze mnie soków nie zawiera dodatków cukru ani sztucznych substancji konserwujących. Wybrałam kilka soków malinowych, jabłkowych, aroniowych oraz gruszkowych. Były one dostępne w dużych półtoralitrowych, szklanych butelkach. Ich niska cena przekonała mnie do tego, aby kupić od razu kilka butelek soku w każdym smaku. W domu od razu otworzyłam jeden z nich, sama go spróbowałam i podałam go także dziecku. Soczek smakował zarówno córce, jak i mi. Pomimo tego, że nie zawierał cukru, był naturalnie słodki.

Bez problemu można było w nim wyczuć smak owocu. Bardzo ważne było dla mnie również to, że sok długo zachowywał swoją świeżość i po otwarciu opakowania, można go było przechowywać w lodówce nawet przez kilka dni. Dzięki temu sok się nie marnował, nawet jeśli danego dnia córka nie wypiła go zbyt dużo. Od tego czasu często robię zakupy w tym sklepie i kupuje te naturalne soki owocowe renomowanego producenta. Są naprawdę pyszne i zdrowe. A do tego można je dostać w naprawdę przystępnej, atrakcyjnej cenie.