Poszukiwania polskiej kancelarii prawnej

Poszukiwania polskiej kancelarii prawnej

Od dłuższego czasu pracowałam w Niemczech. Ostatnio jednak mój pracodawca, przestał mi wypłacać wynagrodzenie za pracę. Ponieważ nie mogłam się z nim dogadać doszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak skorzystam z pomocy prawnika. Chciałam załatwić sprawę polubownie, ale wiedziałam że jeśli nie skorzystam z pomocy prawnika, nie uda mi się to. Ponieważ nie za dobrze znałam język niemiecki, zależało mi na tym, aby znaleźć polską kancelarię prawniczą. Do tej pory nie miałam nigdy potrzeb pójścia do prawnika w tym kraju, dlatego nie wiedziałam, gdzie powinnam się udać.

Udałam się do polskiej kancelarii prawnej w Niemczech

polska kancelaria prawna w niemczechDoszłam do wniosku, że najlepiej będzie jak skorzystam z pomocy polskiego centrum, które zrzeszało obywateli Polski, którzy potrzebują pomocy w obcym kraju. Zapytałam się tam o polskie kancelarie prawne specjalizujące się w prawie pracy i od razu otrzymałam listę prawników, którzy świadczą w tym kraju takie usługi w bardzo przystępnych, niskich cenach. Sprawdziłam opinie o kilku kancelariach i w końcu zdecydowałam się wybrać taką, której oferta najbardziej mi odpowiadała. Była to polska kancelaria prawna w niemczech, gdzie przyjmowali prawnicy, którzy świetnie znali się na prawie niemieckim, polskim, a także prawie unii europejskiej i międzynarodowym. Takie solidne wykształcenie i doświadczenie w pracy jako radcowie prawni i adwokaci, gwarantowało mi, że zostanę profesjonalnie potraktowana, a moją sprawą zajmie się prawdziwy fachowiec. Zadzwoniłam więc na podany na ulotce numer telefonu i umówiłam się na spotkanie z prawnikiem. Jak się już wkrótce okazało, to był naprawdę bardzo dobry wybór. Przede wszystkim prawnik rzetelnie i fachowo zajął się moją sprawą, a po drugie mogłam udzielić mu wszelkich pełnomocnictw na mocy których kompleksowo zajął się on rozmowami z moim nieuczciwym pracodawcom. Już wkrótce sprawa została pozytywnie zakończona, z czego byłam bardzo zadowolona. Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na takie rozwiązanie.

Dzięki temu, że skorzystałam z pomocy polskiej kancelarii prawnej udało mi się całą sprawę załatwić polubownie. Sama nie byłabym w stanie tego zrobić, ponieważ nie znam się aż tak dobrze na prawie niemieckim, a poza tym nie umiałabym skonstruować odpowiednie pism procesowych. Nie mniej ważne było dla mnie to, że dzięki profesjonalnej opiece prawnika, czułam że moja sprawa nie zostanie zignorowana przez pracodawcę, który musiał odnieść się do wysyłanych do niego pism. Teraz nie zalega mi on już z wypłaceniem pensji.