Pościel w bajkowe motywy – Miraculum

Pościel w bajkowe motywy – Miraculum

Sen jest niezwykle istotnym elementem naszego życia. Każdy wie, że pierwsze zalecenie podczas wizyty u lekarza brzmi: „proszę dobrze wypoczywać”. W przypadku dzieci sen jest tym bardziej istotny. Dziecko w różnym wieku ma inne potrzeby snu. Niemowlaki przesypiają niemal całe dnie, kilkulatkowi wystarczy jedna drzemka w ciągu dnia, aż w końcu dziecko przesypia całe noce i jest aktywne przez cały dzień.

Pościel z bohaterami z bajek

pościel miraculumCzęsto zdarza się, że dzieci, które zaczynają spać same w swoich pokojach cierpią na różne niepokoje. Boją się ciemności, wydaje im się, że w szafie lub pod łóżkiem mieszka potwór, który tylko czeka by je zjeść. Na komfort malucha szczególny wpływ ma ilość i jakość czasu, jaki rodzic spędza z dzieckiem. Pozytywny wpływ ma czytanie dziecku bajek przed snem przez mamę lub tatę. Kto z nas nie widział dziewczynki przebranej za księżniczkę z bajki, lub chłopca bawiącego się mieczem na wzór bajkowego rycerza walczącego ze smokiem? Dziecko może pozostać z ulubionymi bohaterami z opowieści nawet przez całą noc, dzięki kolorowym i wesołym poszewkom. Bajki są nie tylko rozrywką – pobudzają dziecięcą wyobraźnie i uczą najmłodszych wielu prawd o świecie. Dzieci, które przebierają się za postacie z bajki o Biedronce i Czarnym Kocie, ucieszy pościel Miraculum. Kilku letnie dzieci często mają już swoje zdanie na wiele tematów. Dlatego też wybór dokładnego wzoru, jaki miałby zdobić pościel można zostawić jemu. Dzięki dostępowi do internetu można zrobić to w domu, przeglądając oferty online. Jednak rodzice zawsze pamiętają o najważniejszym – doborze odpowiedniego rozmiaru pościeli do kołderki i poduszki. Sprawdzają też jakość tkanin, z jakich zrobiona jest pościel. Dla dziecka będzie bardzo istotne, czy pościel jest przyjemna w dotyku. Mamy o wiele większe szanse na dotyk miękkiego materiału, jeśli zdecydujemy się na taki wykonany z bawełny, a nie włókien syntetycznych. O każdą pościel trzeba też odpowiednio dbać – na metce jak i w opisie produktu powinny znaleźć się niezbędne informacje o procesie czyszczenia pościeli. Niemal zawsze chodzi tu wyłącznie o stosowanie odpowiedniego programu podczas prania mechanicznego.

Dzieci uwielbiają bajki. Wspólne oglądanie lub czytanie historii o ich ulubionych bohaterach to niezwykły sposób na budowanie więzi. Każdy rodzic chce wspierać pasję swoich pociech, a pierwszą pasją jaka wykształca się w dziecku jest często miłość do ulubionej bajki – „Świnki Peppy”, „Kubusia Puchatka” lub „Miraculum: Biedronka i Czarny Kot”.